خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / دسته‌بندی نشده / انواع ناخن مصنوعی
ناخن مصنوعی

انواع ناخن مصنوعی

امروزه ناخن مصنوعی میان خانم ها رواج بسیار زیادی پیدا کرده اند. انواع مختلفی ناخن مصنوعی وجود دارد که با نام های: ناخن های آکریلیک، کاور ناخن، ژلیش و … شناخته میشوند. این ناخن ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و مراقبت و نگهداری از آن ها اهمیت زیادی دارد.

توصیه ما این است که از ناخن های مصنوعی باکیفیت استفاده کنید، هرچند ممکن است هزینه آن ها کمی بالاتر از دیگر انواع باشد.

 

 

از میان ناخن مصنوعی، ناخن های آکریلیک محبوبیت بالاتری دارند. این ناخن ها دوامی بیش از سایر انواع ناخن ها دارند. ناخن های آکریلیک از ترکیب دو ماده که همان مونومر و پلیمر است به وجود می آیند. این ترکیب با برس آکریلیک بر سطح ناخن کشیده میشود.

بعد از این کار، باید مدتی صبر کنید تا ترکیب که طول و شکل دلخواه شما را دارد خشک شود. برای جلوگیری از عفونت، از ناخن های آکریلیک مراقبت کنید.

 

ناخن مصنوعی ناخن مصنوعی

 

لباسهای مجلسی دست دوم

 

نوع دیگری از ناخن مصنوعی، همان هایی هستند که میتوانید به راحتی آن ها را در سوپرمارکت ها و فروشگاه های لوازم آرایشی پیدا کنید. این ناخن ها در شکل ها و اندازه های متفاوتی وجود دارند و تنها کافیست چسبی تهیه کنید تا آن ها را بر روی ناخن هایتان بچسباند.

این ناخن ها که برای استفاده های کوتاه مدت مناسب ترند، در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند.

 

ناخن مصنوعی

 

دسته دیگر، ناخن ها ژله ای (ژلیش) هستند که ظاهری بسیار شبیه به ناخن های طبیعی دارند. این نوع ناخن ها هم همچون ناخن های آکریلیک، از ترکیب مونومر و پلیمر تهیه میشوند. پس از زدن این ترکیب بر روی ناخن، باید آن را در معرض اشعه یو وی قرار داد.

البته ژلیش هایی هم هستند که نیازی به اشعه یو وی ندارند و در عوض، برای تکمیل فرایند کار، بر روی آن ها ترکیبی دیگر زده میشود. ژلیش ها به ناخن هایتان ظاهری طبیعی میدهند اما دوام زیادی ندارند. همچنین ممکن است برداشتن آن ها هم کمی سخت باشد.

 

مدل مو برای عروسی و عقد

 

و در نهایت، کاورهای ناخن از جنس کتان، ابریشم و الیاف هستند. این نوع ناخن طبیعی ترین و البته نرم ترین نوع ناخن است. موادی که در این سه نوع کاور وجود دارند، به ناخن ها نرمی و انعطاف پذیری بالایی میدهد. این کاورها متناسب با اندازه دلخواه شما برش داده میشوند و بر روی سطح ناخن هایتان چسبانده میشوند.

این کاورها با هدف افزایش مقاومت ناخن هایتان مورد استفاده قرار میگیرند. نگهداری و مراقبت از این نوع کاورها کار آسانی است و به همین دلیل است که میان خانم ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. امروزه ناخن های مصنوعی در طرح های گوناگونی وجود دارند و در نتیجه هر خانمی با هر سلیقه ای، میتواند آن ها را استفاده کند.

 

ناخن مصنوعی

 

ناخن های آکریلیک:

آکریلیک ها، ترکیبی از مونومر مایع و پلیمر پودری هستند که لایه ای سخت و مقاوم بر روی ناخن های طبیعیتان ایجاد میکنند و پس از آن که در معرض هوا قرار گیرد، سخت تر میشوند. آکریلیک ها شفاف هستند و بر روی آن ها لاک زده میشود.

 

فواید:

بستری مناسب برای لاک است.
مقاوم است.
دوام زیادی دارد.
به راحتی جدا میشوند.
در صورت شکستن، میتوانید آن ها را در خانه ترمیم کنید.

 

مضرات:

میتوانند به بستر ناخن هایتان آسیب بزنند.
چندان طبیعی به نظر نمیرسند.
از مواد شیمیایی تهیه میشود.

باعث میشود که اکسیژن به ناخن نرسد و بعد از مدتی ناخن آسیب دیده و زرد شود.

 

مدل کارت عروسی در اروپا

 

ناخن مصنوعی

ژلیش:

ژلیش ها طی سه مرحله بر روی ناخن هایتان قرار میگیرند: روکش پایه، لاک و روکش نهایی. هر روکش باید به مدت دو تا سه دقیقه در معرض اشعه یو وی قرار گیرد. میتوان مرحله چهارمی به این روند افزود و طی آن، لاکی معمولی بر روی ناخن زد.

فواید:

طبیعی و شفاف به نظر میرسند.
تا ۱۴ روز دوام دارند.
ترمیم آن ها سریع انجام میگیرد.
از ناخن های آکریلیک منعطف تر هستند.
جدا کردن آن ها آسان است.

مضرات:

از دیگر انواع ناخن های مصنوعی گران تر هستند.
در صورت شکستن، نمیتوانید آن ها را در خانه ترمیم کنید.
ممکن است جدا کردن آن ها به ناخن آسیب برساند.

 

مرجع مزونهای کشور

 

ناخن مصنوعی

این را هم ببین

مدل مو برای عروسی و عقد

        آموزش ساخت تاج گل         مدل اکسسوری موی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *