خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مد و لباس / انواع یقه لباس ها را بشناسید!(قسمت سوم)

انواع یقه لباس ها را بشناسید!(قسمت سوم)

یقه مربعی:

این یقه ها بسیار موجه و رسمی هستند و کمی از بالاتنه را بدون نشان دادن خط سینه، نمایش میدهند و بهترین انتخاب برای خانم هایی هستند که گردن متناسب و بالاتنه زیبایی دارند. با این نوع یقه، گردنتان بلندتر دیده میشود و چنان چه شانه هایتان باریک باشد، سبب ایجاد تعادل در آن ها میشود. این یقه ها قادرند شانه ها را کمی پهن تر نشان دهند، پس برای خانم هایی که اندام گلابی شکل دارند، ایده آل اند. خانم های لاغر با قفسه سینه کوچک با چنین یقه اها یی بسیار زیبا و جذاب میشوند. آن ها میتوانند از سوتین های اسفنجی استفاده کنند تا بالاتنه شان زیباتر دیده شود. افرادی که چهره های گرد دارند هم میتوانند از این نوع یقه ها استفاده کنند.

یقه ها ی مربعی

 

قسمت اول انواع یقه ها را اینجا ببینید.

برای مشاهده قسمت دوم انواع یقه ها اینجا کلیک کنید.

 

یقه گرد:

این یقه از جلو شبیه نیم دایره دیده میشود و تقریبا به همه اندام ها می آید. البته تناسب آن با اندام، به عواملی همچون سایز بالاتنه، سایز گردن و … بستگی دارد. شانه های باریک با یقه های بازتر و شانه های پهن با یقه های کوچکتر زیباتر میشوند. این یقه قادر است در افرادی که سینه های کوچکی دارند، سبب یزرگتر دیده شدن سینه ها، و در افرادی که سینه های بزرگی دارند، سبب کوچکتر دیده شدن آن ها شود.

 

یقه گرد

یقه هالتری:

یقه هالتری شبیه یقه هفت وارونه است که به جای آن که سرشانه و آستین داشته باشند، دو قسمت یقه در پشت گردن به هم میرسند و در نتیجه همیشه بدون آستین است. این یقه به جهت پوشاندن محدوده سینه، برای لباس های اسپرت، مایو و لباس های مهمانی بسیار مناسب است. بهتر است خانم هایی که افتادگی شانه دارند از این نوع یقه استفاده نکنند، چرا که این یقه سبب افتاده تر دیده شدن شانه ها میشود. این یقه باعث میشود سینه های بزرگ بزرگتر دیده شوند. یقه هالتری برای خانم های ورزشکار، خانم های لاغر اندام، خانم هایی که سینه های کوچک دارند و خانم های با بازوهای لاغر مناسب است.

یقه هالتری

 

یقه هالتری باز:

این نوع یقه شبیه سایر یقه های بدون آستین است. این یقه همچنین میتواند مشابه یقه دلبری باشد که در قسمت جلو از یک زیر بغل تا زیر بغل بعدی ادامه دارد و در قسمت پشت به گردن منتهی میشود. این یقه تمام ویژگی های یقه دلبری و یقه بدون بند و نیز یقه هالتری را دارد.

 

یقه هالتری باز

 

لباس های دست دوم

یقه بلند (قیفی):

این یقه از طریق برش درزهای سرشانه به بالا ایجاد میشود. این یقه قادر است گردن و سیلوئت کلی را کوتاه تر نشان دهد. خانم هایی که سینه های بزرگ دارند، باید از این نوع یقه حذر کنند، چرا که این نوع یقه سینه ها را کوچکتر نشان میدهد. این یقه برای خانم هایی که اندام مربعی دارند، لاغر هستند،  گردن بلندی دارند و یا چهره لاغر یا بیضی دارند بهترین گزینه است.

 

یقه بلند (قیفی)

یقه سر شانه باز:

این یقه به جای سرشانه، روی بازوها قرار میگیرد و قسمت بالایی آن کاملا صاف است، در نتیجه شانه ها و استخوان های ترقوه را نمایش میدهد. چنین یقه ای، برای خانم هایی که سینه هایی با سایز متوسط، شانه ها و بازوهای متناسب و گردن بلند دارند مناسب است. اما زنانی که بالاتنه بزرگ، سینه های بزرگ و شانه های پهن دارند نباید از این نوع یقه استفاده کنند. چون این یقه شانه ها را پهن تر نشان میدهد، برای خانم هایی که باسن پهن دارند مناسب است.

 

یقه سر شانه باز

 

مرجع مزونهای کشور

ادامه مطلب در حال تدوین…

این را هم ببین

۲۰ مدل لباس مادرشوهر و لباس مادرزن در شب عروسی + عکس

عکس از مدل لباس مادر عروس یا داماد در اینجا بیست عکس از مدل لباس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *