خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مد و لباس / انواع یقه لباس ها را بشناسید!(قسمت چهارم)

انواع یقه لباس ها را بشناسید!(قسمت چهارم)

یقه ها ی شل:

این یقه ها بسیار زنانه و برای هر نوع اندامی مناسب هستند اما برای زنانی که اندام های پرتری دارند، مناسب ترند . در این نوع یقه ها، باقی مانده یقه در قسمت بالاتنه آویزان میشود. 

یقه ها ی شل

 

قسمت های اول، دوم و سوم انواع یقه ها را نیز بخوانید.

یقه ها ی سابرینا:

این یقه چیزی بین یقه قایقی و یقه سرشانه باز است و به صورت افقی و پهن دیده میشود. این یقه همچنین میتواند روی سرشانه بسته شود. اگر یقه سرشانه باز برای اندامتان مناسب است، پس این یقه هم برایتان خوب است.

یقه سابرینا

یقه سوراخ کلیدی:

این یقه میتواند بلند یا متوسط باشد و در ناحیه دور گردن، شامل سوراخ هایی شبیه به سوراخ کلید باشد. برای هر نوع اندامی بسته به اندازه بازی یقه، میتوان از این مدل استفاده کرد.

یقه سوراخ کلیدی

یقه اسکی:

این یقه هم بلند است و مانند سایر یقه های بلند، گردن را کوتاه تر نشان میدهد و در نتیجه، برای پنهان کردن بلندی گردن و بلندی چهره بسیار مناسب است. خانم های لاغری که سینه های کوچکی دارند و یا خانم هایی که صورت مربعی دارند، میتوانند به شرط پوشیدن سوتین های اسفنجی، از این مدل یقه استفاده کنند.

یقه اسکی

یقه متقاطع:

این مدل یقه، در واقع یقه هفت است که یک طرف آن روی طرف دیگر قرار میگیرد. این یقه برای تمام اندام هایی که با یقه هفت زیبا میشوند، مناسب است.

یقه متقاطع

یقه جمع شده:

این یقه بسته به میزان بازی آن، کاملا جمع میشود. جمع شدن آن ممکن است با کش یا دکمه ای در پشت گردن صورت گیرد.

یقه جمع شده

یقه نخی:

این یقه دقیقا مشابه یقه جمع شده است، با این تفاوت که برای جمع کردن آن از نخ یا بند استفاده میشود.

 

یقه نخی

یقه فلورانسی:

این یقه مشابه یقه مربعی است. تنها تفاوت یقه فلورانسی و یقه مربعی این است که یقه فلورانسی پهن است و استخوان های ترقوه را نمایش میدهد. خانم هایی که اندام هایی دارند که میتوانند از یقه سر شانه باز استفاده کنند، میتوانند از این مدل یقه هم استفاده کنند.

یقه فلورانسی

خرید لباس های دست دوم

یقه شکاف دار:

ترکیب یقه گرد و یقه هفت، این نوع یقه را تشکیل میدهد. در واقع یقه گردی است که در وسط، دارای شکاف است. این مدل یقه برای همه اندام ها مناسب است و برای استفاده از آن، میتوان از پیشنهاداتی که برای یقه گرد ارائه شده است، استفاده کرد. بیشترین کاربرد این مدل یقه، برای تونیک ها و لباس های آستین بلند است و احتمالا برای خانم های کوتاه اندام، مناسب تر از سایر اندام ها باشد. خانم های درشت اندام میتوانند با استفاده از این مدل یقه، مقداری از خط سینه خود را در معرض نمایش قرار دهند. این یقه میتواند به نوعی مشابه یقه سوراخ کلیدی باشد.

یقه شکاف دار

یقه جواهری:

این یقه محبوبیت بسیار زیادی بخصوص برای لباس های رسمی دارد. این یقه بلند و گرد است و تمامی ناحیه سینه را میپوشاند و تنها گردن دیده میشود. این مدل یقه برای خانم هایی که گردن بلند دارند مناسب است. درست همانند سایر یقه های بلند، این مدل یقه هم نباید مورد استفاده خانم های با سینه بزرگ قرار گیرد، چرا که سبب کوچکتر دیده شدن سینه ها میشود.

یقه ها ی جواهری

یقه ها ی حاشیه دار:

این یقه شباهت زیادی به یقه جواهری دارد، تنها تفاوت آن ها حاشیه دور این یقه است. این مدل اکثرا در تیشرت ها دیده میشود. تمام پیشنهادات ارائه شده برای یقه جواهری، برای این یقه هم کاربرد دارد.

یقه حاشیه دار

یقه ملکه آن:

تلفیق یقه دلبریی و یقه هفت، یقه ملکه آن است که بسیار رسمی، جذاب و موجه است. در این مدل، لایه هایی از پارچه از قسمت وسط بازو به روی شانه ها می آید و در نتیجه، پشت آن بلند است و تمام بالاتنه نشان داده میشود. قسمت بالایی که شانه ها را میپوشاند عموما از پارچه ای متفاوت یا حریر است و در لباس های عروسی دیده میشود. این مدل برای تمام کسانی که میتوانند از یقه هفت و یقه دلبریی استفاده کنند، زیبا است.

یقه ملکه آن

یقه یونانی:

این یقه بسیار جذاب و امروزی است و از وسط بازوها تا وسط سینه امتداد دارد. در این مدل، بندها دایره ای قرار میگیرند و در پشت گردن بسته میشوند. خانم هایی که شانه های متناسب و بازوهای لاغر دارند میتوانند با خیال راحت از این مدل استفاده کنندو یقه یونانی باعث میشود شانه های پهن، پهن تر دیده شوند.

یقه ها ی یونانی

در ادامه، خلاصه ای از یقه های معرفی شده ارائه میشود.

انواع یقه ها

در آینده و در هنگام خرید لباس، به نکات ذکر شده در این مقاله دقت نمایید.

 

مرجع مزونهای کشور

 

این را هم ببین

۲۰ مدل لباس مادرشوهر و لباس مادرزن در شب عروسی + عکس

عکس از مدل لباس مادر عروس یا داماد در اینجا بیست عکس از مدل لباس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *