خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / استایل زندگی / خشک کردن گل های عروسی (قسمت اول)

خشک کردن گل های عروسی (قسمت اول)

هشت روش خشک کردن گل ها

گل خشک

چگونه گل ها را خشک کنیم؟ این سوال برای تمام کسانی که قصد خشک کردن گل ها و دسته گل هایشان را دارند، سوال مهمی محسوب میشود.  چرا؟ چون گل فقط گل نیست، یادآور خاطراتی است که قصد ندارید ان ها را به دست فراموشی بسپرید.

برای تولدتان شاخه یا دسته گلی هدیه گرفته اید؟ یا شاید میخواهید دسته گل عروسیتان را خشک کنید. حتی ممکن است فقط نگران رزهای باغچه تان باشید تا در فصل پاییز پژمرده نشوند. در این مقاله، هشت روش خشک کردن و افزایش عمر گل ها را بررسی میکنیم:

فرایند خشک کردن گل ها تا حد زیادی به وضعیت شکوفه گل بستگی دارد. گلبرگ های گل ریخته اند؟ گل پژمرده شده و به رنگ قهوه ای در آمده است؟ گل و ریشه اش شل شده اند؟ بهترین زمان خشک کردن گل ها زمانی است که گل در بهترین حالت خود قرار دارد و بیشترین تعداد شکوفه، گلبرگ و برگ را دارد. پیش از فرایند خشک کردن گل، به این نکات دقت کنید.

گل خشک

 

معنی هر گل در دسته گل عروس

نکات خشک کردن گل ها

در ادامه چند نکته حائز اهمیت راجع به خشک کردن گل ها را به شما ارائه میدهیم. این نکات برای داشتن گل هایی زیبا به شما کمک میکنند:

  • میخواهید با گل هایتان چه کنید؟

اگر میخواهید زحمت خشک کردن گل ها را به جان بخرید تا در نهایت آن ها را درون کمد بگذارید، قید خشک کردن آن ها را بزنید. تصور کنید گل هایتان را خشک کرده اید، میخواهید با آن ها چه کنید؟ میخواهید آن ها را به کسی هدیه دهید؟ میخواهید آن ها را قاب کنید و به دیوار بزنید؟ پیش از شروع خشک کردن گل ها، به کاربرد آن ها فکر کنید.

  • برای گل ها محل مناسبی را انتخاب کنید.

جایی برای گل ها پیدا کنید. جایی که دیگر نیازی به جابجا کردن گل نداشته باشید.

  • وسایلی که ممکن است به خشک کردن گل ها کمک کنند را تهیه کنید.

برای خشک کردن گل ها، به ابزاری همچون چوب لباسی، قیچی، ژل سیلیکا، شن و کاغذ نیاز خواهید داشت. آن ها را تهیه کنید.

  • گل ها را در معرض تابش مستقیم خورشید قرار ندهید.

تابش مستقیم خورشید باعث محو شدن رنگ گل ها میشود. پس گل ها را در کنار درها و پنجره های شیشه ای نگذارید. به این ترتیب رنگ گل ها تغییر چندانی نخواهد داشت.

  • این احتمال وجود دارد که تعدادی از گل هایتان حین خشک شدن خراب شوند.

ممکن است علیرغم تلاش و توجه بسیار زیاد شما، برخی از گل هایتان آسیب ببینند. این گل ها شکننده میشوند و با کوچکترین لمسی از بین میروند.

گل خشک

 

دسته گل عروس

هشت روش خشک کردن گل ها

در ادامه، هشت روش خشک کردن گل ها را میخوانید. مناسب ترین روش خشک کردن گل ها برای شما کدام است؟ در تصمیم گیریتان، از نوع گل و کاربرد گل های خشک خود غافل نشوید.

یک. خشک کردن از طریق گلیسرین

گل هایتان را در گلیسرین قرار دهید و بگذارید گلیسرین را به خود جذب کنند. به این ترتیب، گلیسرین جایگزین آب های درون گل میشود و گل تازه تر و با طراوت تر دیده میشود.

دو. خشک کردن از طریق منجمد کردن

گل هایتان را به شرکت هایی که این کار را انجام میدهند بسپرید تا آن ها را برایتان منجمد کنند.

سه. خشک کردن از طریق هوا

گل ها را به صورت سر و ته به چوب لباسی متصل کرده و چوب را در محیطی که در معرض هوا و تهویه مناسب قرار دارد، آویزان کنید.

چهار. خشک کردن از طریق فشار/ پرس

از یک کتاب سنگین و چند کاغذ جاذب استفاده کنید. کاغذها را اطراف گل ها قرار دهید و سپس آن ها را لای کتاب سنگینی بگذارید. کتاب باید به قدری سنگین باشد که بتواند گل را پرس کند.

پنج. خشک کردن از طریق مایکروویو

گل ها را لای کاغذهای جاذب گذاشته و آن ها را در مایکروویو بگذارید. قبل از بیرون آوردن گل ها، دقت کنید که تمامی آب آن ها گرفته شده باشد.

شش. خشک کردن از طریق رزین

یک قالب پیدا کنید و آن را تا نیمه با رزین پر کنید. گل را به حالتی که دوست دارید درون رزین قرار دهید. نیمه دیگر قالب را هم پر کنید و اجازه دهید خشک شود.

هفت. خشک کردن از طریق شن

گل ها را در کاسه ای حاوی شن قرار دهید و منتظر بمانید تا تمام رطوبت گل ها گرفته شود. سپس گل ها را بیرون آورده و شن ها را از آن ها بزدایید.

هشت. خشک کردن از طریق ژل سیلیکا

حدود ۳ سانتیمتر ژل را در ظرفی بریزید، گل را روی آن قرار دهید و مجددا ۳ سانتیمتر ژل روی آن بریزید. تا زمانی که تمام آب گل از آن خارج نشده، صبر کنید.

گل خشک

 

مرجع مزونهای کشور

قسمت های بعدی در حال تدوین…

 

این را هم ببین

پانزده سنگ مناسب برای حلقه ازدواج (قسمت سوم)

در دو قسمت قبل، به معرفی ده سنگ مناسب برای حلقه ازدواج پرداخته شد. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *