خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / استایل زندگی / راهنمای انتخاب عینک مناسب هر صورت (قسمت دوم)

راهنمای انتخاب عینک مناسب هر صورت (قسمت دوم)

عینک مناسب صورت گرد

صورت گرد از رایج ترین شکل های صورت است. همه اجزای صورت گرد نیز به نوعی گردند و در آن ها زاویه یا گوشه دیده نمیشود. اگر استخوان بندی چهره تان به گونه ای است که استخوان ها زاویه آن چنانی ندارند، خطوط صورتتان نرم و با قوس و انحنای ظریف هستند و گونه های نسبتا پری دارید، احتمالا صورتتان گرد است.

حین انتخاب عینک برای صورت گردتان، این نکته را به یاد داشته باشید که باید به نحوی گردی صورتتان را کمتر کنید، یا با زدن عینکی مناسب و یا با ترفندهای آرایشی. از فریم های کامل مانند مدل های گربه ای و ویفری استفاده کنید. فریم های مستطیلی و زاویه دار باعث جلب توجهات به گونه هایتان میشوند و در واقع به نحوی حکم کانتورینگ را برای صورت شما دارند.

عینک مناسب چهره گرد

 

عینک مناسب چهره گرد

 

عینک مناسب صورت بیضی

صورت بیضی ویژگی های متناسبی دارد. طول صورت تقریبا دو برابر عرض آن است اما در ناحیه فک کمی باریک تر از گونه هاست. افرادی که صورت بیضی دارند چانه هایی باریک تر از پیشانی و همچنین گونه های پری دارند.

انتخاب عینک برای صورت های بیضی کار بسیار آسانی است. چرا که تقریبا همه انواع فریم ها با چهره شما ترکیب زیبایی را میسازند. در حقیقت میان پیشانی، گونه ها و چانه این افراد تناسبی طبیعی وجود دارد و هر فریمی این تناسب را زیباتر میکند.

به نکات زیر دقت کنید:

  • بهترین انواع فریم ها برای صورت های بیضی، چه برای مردان و چه برای زنان، فریم های مربعی و مستطیلی است.
  • از فریم های برجسته و قابل توجه استفاده کنید تا تناسب چهره تان بیشتر شود.
  • فریم هایی با گوشه هایی که به سمت بالا کشیده شده اند بسیار مناسب اند. چرا که باعث دیده شدن گونه ها و کانتورینگ چهره میشوند.

کار زیر را به هیچ وجه انجام ندهید:

  • از عینک های بزرگ یا کاملا گرد استفاده نکنید، چون این فریم ها تقارن طبیعی چهره تان را به هم میزنند.

مدل گربه ای

ممکن است افرادی نتوانند از عینک مدل گربه ای استفاده کنند و این خیلی ناراحت کننده است. اما خوشبختانه مدل کاکت که مدل گربه ای مخصوص زنان است به اندازه کافی پهن و مستطیلی و مناسب صورت های بیضی است. مدل های گربه ای زیادی وجود دارد که میتوانید از میان آن ها دست به انتخاب بزنید. از مدل های گرد و بیضی گرفته تا مدل های مربعی، در رنگ ها و جنس های مختلف.

عینک گربه ای

 

 

عینک کاکت

خطوط انحنا دار زیبای آن و گوشه هایی که به سمت بالا کشیده شده اند به این عینک طراحی زاویه داری میدهند و در نتیجه چهره شما را متعادل تر میکنند.

بسیاری از طراحان مد دنیا داشتن عینک های مدل گربه ای را لازم و ضروری میدانند. پس از این مدل عینک ها استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که کار درستی را انجام میدهید.

مدل مستطیلی و مربعی

یکی دیگر از بهترین فریم ها برای چهره های بیضی، فریم های بزرگ است. دقت کنید که اگر چهره ای بیضی دارید باید توجهات را از چانه تان دور کنید. در نتیجه عینک های بزرگ میتوانند انتخاب های خوبی باشند.

عینک مستطیلی و مربعی

هر فردی با چهره بیضی شکل میتواند از فریم مستطیلی  Sky که از نظر ابعاد بزرگ است استفاده کند.

عینک مستطیلی sky

 

 

فریم مشابهی که مناسب چنین افرادی است، فریم مربعی  Keen است که از نظر ابعاد بزرگ است. این عینک برای افرادی با چهره بیضی اما لاغرتر مناسب است.

عینک مربعی keen

چهره بیضی چهره ای بلند و لاغر با گوشه های گرد است. برای چنین چهره ای باید از عینک های مستطیلی پهن مانند Peppy استفاده کرد. فریم Peppy همه ویژگی های یک فریم مناسب برای چهره ای بیضی شکل را داراست. 

عینک مستطیلی peppy

این عینک گوشه هایی کشیده دارد که با گردی صورتتان در تضاد است. این مدل کمی از مدل مربعی پهن تر است و سبب میشود که توجهات مستقیما به سمت چشمان شما جلب شود.

چنانچه صورتتان شکلی بیضی دارد، میتوانید از فریم های مستطیلی شفاف نیز استفاده کنید.

عینک مستطیلی شفاف

یکی از ویژگی های منفی چهره های بیضی شکل این است که عموما توجهات به سمت نیمه پایینی آن، به خصوص چانه، جلب میشود. با استفاده از عینک های شفاف، دیگران به طراحی عینک و چشمانتان بیش از چانه تان دقت میکنند.عینک مستطیلی coffee house

فریم مربعی ضخیم مانند Coffee House به سبب دارا بودن زاویه و در نتیجه ایجاد تعادل در چهره برای افراد با صورت بیضی شکل مناسب است.

تمام این توصیه ها و نکات هم برای عینک های طبی و هم برای عینک های آفتابی قابل استفاده اند. بهترین عینک آفتابی ها برای چهره های بیضی، مستطیلی است که خطوط بالای آن کاملا صاف باشد.

 

قسمت اول انواع عینک

عینک مناسب صورت قلبی

رایج ترین شکل صورت، شکل قلبی است. اگر شما هم پیشانی پهن و فک و چانه باریک تر دارید، جز این دسته از مردم هستید. در واقع شکل واقعی شبیه مثلث یا هرم وارونه است. چانه باریک ترین قسمت صورت است و هر چه بالاتر میرویم چهره پهن تر میشود و در نهایت پیشانی پهن ترین قسمت چهره است.

عینک صورت قلبی

حتما میدانید که اگر صورتی قلبی دارید، باید فریمی را انتخاب کنید که ضمن کاستن از پهنای پیشانیتان، چانه تان را پهن تر نشان دهد. فریم هایی که از پیشانیتان پهن تر هستند و یا قسمت انتهایی دسته آن ها قابل توجه تر است  مانند مدل های کلاب مستر و گربه ای برایتان مناسبند. فریم ها باید کلاسیک، ساده و دارای قسمت های انتهایی گرد باشند.

عینک صورت قلبی

اگر صورتتان قلبی است، کارهای زیر را انجام دهید:

  • اگر میخواهید پیشانیتان اندکی باریک تر و چانه تان اندکی پهن تر دیده شود، از فریم هایی استفاده کنید که قسمت پایینی آن ها سنگین تر است.
  • عینک هایی با گوشه های گرد یا انحنا دار فاصله چشم ها و پیشانی را بیشتر نشان میدهند و به همین دلیل شکل صورتتان را زیباتر میکنند.
  • از عینک های بیضی کوچک با ارتفاع کم استفاده کنید.

و کارهای زیر را انجام ندهید:

  • از هر عینکی که شامل تزئیناتی در قسمت بالایی است حذر کنید. از عینک های تیره و عینک هایی که در ناحیه دسته شلوغ و طرحدارند نیز استفاده نکنید. چنین عینک هایی باعث جلب توجهات به پیشانی میشوند.
  • استفاده از عینک هایی که قسمت بالایی آن ها سنگین است را فراموش کنید، مگر آن که بخواهید همه به پیشانیتان دقت کنند. به جای آن ها از عینک های مدل کلاب مستر سبک تر استفاده کنید.

مدل Astor

مردانی که صورت قلبی دارند میتوانند از عینک های Astor بی فریم استفاده کنند.

عینک مناسب صورت قلبی

قسمت بالایی این عینک کمی انحنا دار است و در نتیجه مانع دیده شدن خطوط صاف صورت شما میشود. این عینک باعث میشود که سایرین به جای آن که به چانه تان توجه کنند، به زیر چشمانتان یعنی جایی که فریم وجود ندارد نگاه کنند.

این فریم ها علاوه بر آن که مناسب فرم صورتتان هستند، به روز نیز هستند و به شما ظاهری حرفه ای میدهند.

 مدل کلاب مستر

یکی از بهترین فریم های ممکن برای افراد با چهره قلبی، فریم کلاسیک کلاب مستر است.

عینک کلاب مستر

این عینک هم توجهات را از پایین صورت گرفته و معطوف چشم ها میکند. این مدل فریم اجزای صورت را متناسب میکند و شما را فردی باسلیقه جلوه میدهد.

مدل بیضی

فریم هایی مانند آن چه که در تصویر زیر مشاهده میکنید، باعث میشوند سایرین تنها چشم های شما را ببینند و نه پیشانیتان را.

عینک های آفتابی بیضی که قسمت پایینی آن ها سنگین است میتوانند سبب ایجاد تناسب میان اندازه پیشانی و چانه شوند.

عینک بیضی

مدل مربعی

عینک های مربعی سبب ایجاد تناسب و هارمونی در چهره فرد میشوند. اگر فریم ظریف ساخته شده باشد، عامل حجیم تر دیده شدن قسمت پایینی صورت فرد میشود.

عینک مربعی

قسمت اول عینک ها را اینجا بخوانید

قسمت سوم عینک ها را اینجا بخوانید

مرجع مزونهای کشور

 

این را هم ببین

خشک کردن گل های عروسی (قسمت اول)

هشت روش خشک کردن گل ها چگونه گل ها را خشک کنیم؟ این سوال برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *