خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مد و لباس / راهنمای انتخاب عینک مناسب هر صورت (قسمت سوم)

راهنمای انتخاب عینک مناسب هر صورت (قسمت سوم)

عینک مناسب صورت مربعی

ویژگی چهره های مربعی داشتن زاویه و خطوط صاف است. زوایای پیشانی و فک کاملا مشخص اند و گونه ها تقریبا برجستگی ندارند. در راستای انتخاب عینک مناسب صورت مربعی، لازم است به صورت های مربعی عینکی گرد اضافه کنیم تا چهره به تعادل برسد. داشتن فک مربعی و زاویه های تیز در این نوع صورت بسیار معمول و رایج است.

 • حین انتخاب فریم برای صورت های مربعی به گزینه ای فکر کنید که این زوایا و خطوط مشخص و تیز و برجسته را متعادل تر کند. در نهایت گزینه ای را انتخاب کنید که گوشه های کمی انحنا دار داشته باشد تا فرم صورتتان به تعادل برسد.

عینک مناسب صورت مربعی

به موارد زیر دقت کنید:

 • افراد با چنین چهره هایی میتوانند از فریم هایی استفاده کنند که خط بالایی آن با پل بینی فاصله داشته باشد.
 • متخصصان این حیطه به مشتریان خود پیشنهاد میدهند که از فریم های گرد و بیضی استفاده کنند تا صورتشان متناسب تر و لاغرتر دیده شود.
 • تنها با استفاده از شکل های مناسب عینک میتوانید چهره تان را به تعادل برسانید.
 • به دنبال فریم های فلزی باریک با رنگ های برنز، نقره ای و طلایی باشید.

از موارد زیر حذر کنید:

 • از عینک هایی با گوشه تیز و زاویه دار استفاده نکنید که این عینک ها زاویه چهره تان را پررنگ تر میکنند.
 • عینک هایی که خطوط و گوشه های صاف دارند و عینک هایی با فریم ضخیم مناسب صورت شما نیست.
 • از فریم های ضخیم استفاده نکنید. عینک های باریک به مراتب بهتر از فریم های ضخیم اند.

مدل جغدی

مدل جغدی

مدل گربه ای خرسی

این عینک ها به دو دلیل کاملا مناسب صورت های مربعی هستند. از طرفی عینک گربه خرسی مخصوص صورت های زاویه دار است و از طرف دیگر عینک گربه ای بزرگ مناسب صورت های مربعی است.

مدل گربه ای خرسی

مدل خلبانی

عینک های خلبانی نیز برای صورت های مربعی مناسب اند.

یکی از بهترین انواع عینک های خلبانی، عینک های گرد است. به دنبال عینک های خلبانی باشید که تا جای ممکن گرد باشند.

مدل خلبانی

عینک های خلبانی استاندارد عموما دارای خط صافی در بالا هستند که روی ابروها قرار میگیرد. عینک هایی که دارای چنین خطی باشند مناسب چهره های مربعی نیستند. با این تضاد به وجود آمده چه کنیم؟ بهترین راه این است که آن ها را روی صورتمان امتحان کنیم تا ببینیم به صورتمان می آید یا نه.

مدل خلبانی

با این ترکیب دیگر نگران خطی که روی ابروها قرار میگیرد نباشید. به دنبال فریمی نظیر تصویر بالا باشید که در دو طرف و در قسمت پایینی سنگین تر باشند.

مدل خلبانی

کار متعادل کردن زوایای صورت با استفاده از یک عینک خلبانی که خط بالایی آن کمی انحنا دار باشد به راحتی قابل حل است. عینک بالا یکی از بهترین انتخاب های افراد با صورت مربعی است.

 

 

آیا میدانید اگر چهره ای مربعی دارید چگونه میتوانید با استفاده از عینک هایی با فریم ضخیم ظاهری زیبا برای خود بسازید؟

قانون اول این است که گوشه های عینک کشیده و خطوط آن انحنا دار باشد. عینک طبی بیضی برای زنان با چهره مربعی پهن ایده آل است. عینک ها در قسمت وسط باریک هستند و هر چه به دو طرف میروند پهن تر میشوند.

عینک بیضی

مدل گرد

هماهنگ کردن صورت های مربعی با عینک کاری آسان است. فقط به دنبال فریم های گرد باشید. همین.

اولین گزینه ای که افراد با چهره مربعی باید به آن فکر کنند فریم فلزی گرد است. این فریم هم برای زنان و هم برای مردان مناسب است و به هر دویشان می آید.

مدل گرد

عینک های فلزی گرد برای صورت های مربعی فوق العاده هستند.  صورت زاویه دار را متعادل میکند و به آن جلوه زیبایی میدهد.  همچنین چون کوچک هستند، اندازه آن ها مناسب صورت مربعی خواهد بود.

عینک های فلزی گرد میتوانند طبی و یا آفتابی باشند. تنها بستگی به نیاز شما دارد. عینک های آفتابی گرد هم مناسب مردان و زنان با صورت مربعی خواهند بود.

چه از مدل طبی و چه از مدل آفتابی این عینک ها استفاده کنید، چهره تان متعادل و جذاب خواهد بود و توجه همه را به خود جلب خواهد کرد.

این عینک ها که در تضاد کامل با صورت های زاویه دار هستند، اندازه های متفاوتی دارند که میتوانید مناسب ترین آن ها برای چهره تان را انتخاب کنید. عینک های گرد بزرگ مانند عینک جغدی برای صورت های مربعی بزرگتر ساخته شده اند.

اگر شما مردی با پهره مربعی هستید و در تلاش برای پیدا کردن فریم مناسب هستید، این نکته را به یاد داشته باشید: هر چه فریم ضخیم تر باشد بهتر است.

مدل گرد

قسمت اول و دوم عینک ها را نیز بخوانید

عینک مناسب صورت لوزی

این شکل صورت خاص و البته کمیاب است. از ویژگی های این نوع صورت پیشانی باریک و نیز چانه باریک است. گونه ها پهن ترین و برجسته ترین قسمت صورت هستند. در قسمت های گیجگاه ها و فک نیز خطوط صاف وجود دارد.

انتخاب عینک برای صورت لوزی ساده تر از دیگر انواع صورت است. این نوع صورت هم زاویه دار و هم انحنا دار محسوب میشود.

عینک منتسب صورت لوزی

این کارها را انجام دهید:

 • عینکی را انتخاب کنید که پیشانیتان را متعادل نشان دهد. از عینک هایی با خطوط بالایی منحنی دار استفاده کنید.
 • عینک های پهن گونه هایتان را میپوشانند و زیبایی چهره تان را چندین برابر میکنند.
 • عینک هایی که قسمت بالایی آن ها سنگین تر است، مانند عینک های نیم فریم، تضاد دلنشینی با چانه باریکتان ایجاد میکنند.
 • عینک هایی از جمله عینک گربه ای گونه هایتان را برجسته تر نشان میدهند.

از این کارها حذر کنید:

 • هرگز عینک باریک نزنید. عینک های باریک با گونه های پهن همخوانی ندارند.
 • فریم های نازک که گرد و یا کوتاه باشند را استفاده نکنید.

اگر صورتتان لوزی است این قانون را به یاد داشته باشید که عینک هایی که قسمت بالایی آن ها سنگین تر است برای شما مناسب ترند. همچنین از اصل تاد غافل نشوید. برای گونه های پهن و انحنا دار از عینک های زاویه دار استفاده کنید.

مدل گربه ای

زنان با چهره لوزی شکل با خیال راحت از عینک های گربه ای استفاده کنند، به ویژه اگر فریم عینکشان پهن باشد و تمام عرض صورتشان را بگیرد. اگر میخواهید فریم عینکتان از دو طرف صورتتان بیرون بزند نیز عینک گربه ای انتخاب خوبی است. به دنبال عینک های گربه ای پهن و کوتاه باشید. عیک های بیضی شکل هم به این نوع صورت می آیند.

مدل گربه ای

مدل خلبانی

اگر فریم به اندازه کافی پهن باشد، عینک های خلبانی نیز میتوانند انتخاب خوبی برای صورت های لوزی شکل باشند. میتوانید از مدل Fly Boy استفاده کنید. این عینک ضمن حفظ سیلوئت خلبانی، خط بالایی انحنا دار دارد و در قسمت شیقه ها کشیده تر است تا فریم را پهن تر نشان دهد.

این مدل عینک مناسب چهره های مربعی است که زوایای پررنگ و برجسته دارند.

مدل خلبانی

میتوانید به شرط آن که قسمت بالایی عینک سنگین تر باشد و به اندازه کافی پهن باشد تا صورتتان را بپوشاند، از فریم های گرد استفاده کنید. پهن بودن عینک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چرا که استفاده از عینک های باریک باعث میشود که چشمانتان به صورت غیر عادی نزدیک به هم دیده شوند. چنان چه قسمت بالایی عینکتان سنگین باشد، پیشانی باریکتان را به خوبی پوشش میدهد.

مدل کلاب مستر

عینک های کلاب مستر از آن دسته عینک های کلاسیک هستند که برای صورت های لوزی شکل نیز مناسبند.  آن ها خط بالایی ضخیم تر و قسمت بالایی باریک تری دارند و در قسمت گیجگاه نیز کشیده ترند.

این عینک به نوعی ترکیبی از عینک های مربعی و گرد است که مناسب صورت های لوزی شکل است.

مدل کلاب مستر

مدل مدیسون

عینک Madison چیزی میان عینک های گرد و مربعی است. این عینک خاص، با هدف جذب توجهات به چهره تان و زیباتر نشان دادن آن طراحی شده است.

مدل مدیسون

مدل No- Lita

گزینه دیگری که پیش روی شماست عینک No- Lita است. این عینک نیز برای صورت های لوزی شکل مناسب است. این عینک در قسمت گیجگاه ها کشیده تر است و همین باعث پهن تر شدن فریم و بهتر دیده شدن چشم هایتان میشود.

قسمت های پایینی و همچنین بالایی فریم کمی انحنا دارند تا با خطوط صاف صورت های کشیده در تضاد باشند.

مدل No- Lita

 

عینک آفتابی های مناسب صورت های لوزی همان هایی هستند که در ناحیه گیجگاه کشیده تر هستند و صورت را کامل پوشش میدهند.

 

نکات آخر:

عینکی را انتخاب کنید که نه تنها صورتتان را متعادل تر نشان دهد، بلکه استایل شخصیتان را نیز تکمیل کند. عینکتان باید به شما احساس راحتی و اعتماد به نفس دهد.

هر استایلی ویژگی های خاص خود را دارد که بخشی از آن ها قابل تغییر هستند. اگر واقعا عینک های گربه ای و خلبانی را دوست دارید اما نگرانید که آیا به چهره تان می آیند یا نه، نمونه های مختلف آن ها در سایزهای از کوچک گرفته تا بزرگ را امتحان کنید. بعضی از آن ها گردترند، بعضی دیگر زاویه دار تر. بستگی دارد کدام یک به شما بیاید.

 

قسمت اول عینک ها را اینجا بخوانید

قسمت دوم عینک ها را اینجا بخوانید

مرجع مزونهای کشور

این را هم ببین

چهار دلیل روشن برای خرید لباس دسته دوم زنانه !

حتما از خودتان میپرسید تا وقتی لباسهای نو در بازار وجود دارد چرا باید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *