خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مد و لباس / راهنمای کامل انتخاب و خرید لباس عروس

راهنمای کامل انتخاب و خرید لباس عروس

انتخاب و خرید لباس عروس می تواند یک تجربه لذت بخش باشد، متاسفانه بعضی از عروسها در اولین بار برای خرید لباس عروس ناامید میشوند،گیج شدن برای خرید و انتخاب لباس عروس برای اولین بار کاملاً طبیعی است،چرا که بعضی لباسها مناسب اندام شما نیستند یا احساس راحتی در آن ندارید یا حتی شاید هم از مغازه آن لباس ها خوشتان نمی آید و زمانی که خسته می شوید این رویا برای شما وحشتناک به نظر می‌رسد و این خرید در ذهن شما تبدیل به جهنمی می شود.

مطمئن شوید که زمان زیادی برای خرید دارید و احساس کنید این کار برای شما جنبه تفریح مثل غذا خوردن دارید(سخت نگیرید)

بودجه :
بودجه یکی ازمهمترین قسمتهای انتخاب و خرید لباس عروس است.

‎با حساب و کتاب کردن بودجه، زمانی که به مغازه یا مزونها می روید با توجه به بودجه مورد نظرتان لباسهای عروس را به شما نشان می‌دهند كه از بین آنها انتخاب می‌کنید.

‎شکل اندام :
‎یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب و خرید لباس عروس شکل و فرم اندام شماست. ابتدایی‌ترین کار برای هر فرد شناخت شكل و فرم اندام خودش است.

  •  لاغر یا چاق بودن
  •  شکل فرم بدن
  •  رنگ پوست شما
  •  قد بلند یا کوتاه

‎ اینها همه ملاکهای انتخاب لباس عروس هستند.

‎البته بهتر است با یک طراح مشورت کنید که راحتتر لباس مناسب اندام خودتان را پیدا کنید.
‎اما خواندن این مقاله مانند یک طراح به شما کمک می کند.

 

‎لاغرها:
‎ اگر لاغر هستید بهتر است بدانید که لباسهای شلوغ و پر كار از لاغری شما در چشم ديگران می کاهد.

‎چاقها:
‎برای کسانی که تپل هستند و می‌خواهند لاغرتر به نظر بیایند باید لباسهای ساده تر و کم کارتر را انتخاب کنند مخصوصا لباسهایی را انتخاب کنید که خط های دوخت عمودی دارند.

‎لباسهایی با تور و یا دنباله‌ی بلند را برای عکاسی انتخاب کنید که جلوه خیلی متفاوت و شکوهمندی به شما در عکس می دهد لباس هایی با بالا تنه تنگ شما را چاق تر نشان می دهد.

همه چیز درباره لباس عروس دست دوم که باید بدانید. 

‎قد:
‎عروس هایی که قد آنها بلند است لباسهای دنباله دار برایشان بهتر است اما عروسهایی که قد آنها کوتاه است از لباسهایي استفاده کنند که دنباله آنها بیشتر از نیم متر نباشد بهتر است. اگر قدتان کوتاه و لاغر هم هستید از پوشیدن لباسهای پرنسسی خودداری کنید چرا که شما را کوتاه تر نشان می دهد لباس های ماکسی يا ماهی شکل شما را قد بلندتر نشان می دهد.

‎اما اگر کوتاه و چاق هستید لباس پرنسسی برایتان خوب است.

‎رنگ لباس:
‎از قدیم الایام لباس عروس در بیشتر نقاط جهان به رنگ سفید بوده است. اما شما متناسب با رنگ پوستتان می توانید رنگ های نباتی یا شیری و یا بژ انتخاب کنید.

‎زمان برگزاری عروسی:

‎یکی از نکات دیگر برای انتخاب و خرید لباس عروس این است که زمان برگزاری عروسی شما در چه تاریخی است. دقت داشته باشید که باید لباس های متناسب با آن فصل تهیه شود.

‎ لباس های عروس دنباله دار در فصل هایی که باران بیشتر می بارد اصلا مناسب نیست. (اگر لباس دنباله دار خیلی دوست دارید از لباس های استفاده کنید که دنبالهء آنها قابل جدا شدن باشد.)

‎ لباس هایی که پارچه‌های سنگین مثل ساتن دارند برای فصل تابستان اصلاً مناسب نیست،چون باعث می شود که در آن عرق کنید.

‎در انتخاب و خرید لباس عروس هم توجه داشته باشید که لباسی را انتخاب کنید که چندین سال بعد، وقتی عکسهای روز عروسی خود را می بینید نگویید که چقدر فاجعه بوده و لباس قدیمی بر تن دارید. پیشنهاد ما به شما انتخاب لباس های ساده است که همیشه و در هر زمان شما از دیدن عکس هایتان لذت میبرید.

‎نکات ریز خرید:

‎با آقایان به خرید نروید: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که آقایان حوصله خیلی کمتری برای خرید لباس دارند در اولین لباس هایی که شما پر میکنید آنها نظر خود را می‌گویند اما زمان کوتاهی که میگذرد و آقایان خسته می شوند و در انتخاب های سوم و چهارم به بعد به شما میگویند که لباس زیباست. اما در واقع باید بدانید که آقایان از خریدهای طولانی خوششان می آید. پس سعی کنید کیک چند خانوم را برای خرید انتخاب کنید.

‎ عروس‌هایی که سینه‌های کوچک دارند:

‎ لباس هایی که بالاتنه کارشده دارند و تقریبا شلوغ هستند و لباس هایی که یقه دارند برای شان بهتر است

‎ سینه‌های بزرگ:

‎ لباس هایی با یقه گلابی شکل و قلبی و یقه هفت بهترین نوع یقه برای لباسهای عروس با سینه بزرگ هستند

‎ بازوهای لاغر:

لباس های دکلته بپوشید. لباس های آستین دار بازوهای تان را لاغرتر نشان می دهد.

‎ شانه‌های پهن:

دکلته و لباسهای بنددار بپوشید چون شانه‌هایتان را ظریف‌تر نشان میدهند.

شانه‌های باریک:

از پوشیدن دکلته و لباسهای بدون آستین خودداری کنید.

‎ لباس با یقه و آستین‌های دلبری برای‌تان مناسب‌تر هستند.

گردن‌های کوتاه:

از لباس‌هایی با یقه‌های باز استفاده کنید مثل دکلته یا لباس های بنددار.

‎گردن‌های بلند:

‎بهتر است از لباس های یقه دار استفاده کنید.

حتی اگر احساس راحتی با متخصصین و فروشندگان بعضی بوتیک ها ندارید نگران نباشید و دیگر مغازه ها هم را نگاه کنید. لباس عروسی سرمایه گذاری قابل توجهی است و بوتیک ها باید هر کاری انجام دهند تا شما احساس خاص و ارزشمندی را به شما بدهند تا شما از آنها خرید کنید.فروشنده و کسانی که تخصص اینکار را دارند با در نظر گرفتن فرم و شکل بدن شما لباسهایی به شما میدهند که شاید شما هم آنها را قبلا در نظر نگرفته باشید.

 

 

از این بابت میگوییم سرمایه گذاری است چون شما میتوانید بعد از عروسی لباستان را در dreamiss برای اجاره یا فروش بگذارید.

 

 

راهنمای انتخاب و خرید لباس عروس

مدل های مختلف و برش های زیادی وجود دارد تا آن چیزی بشود که مناسب اندام و فرم بدن شماست. کلید انتخاب و خرید لباس عروس که ویژگی های خوب بدن را نمایان تر و ویژگی‌های بدن را بپوشاند این چند نکته است:

  • خطها و دوختهای عمودی به قد کوتاه جلوه بلندتری می دهند.
  • یقه V شکل بسیار مناسب برای اندام های درشت است چون آنها را لاغر تر نشان میدهد.
  • جزئیات و پارچه کار شده روی قسمت سینه و بالاتنه لباس بهتر است باشد.
  • خط های افقی بدن های لاغر را بهتر نشان می دهند و خط های عمودی برای بدن های چاق بهتر است.
  • سعی نکنید که قسمت هایی از بدن خود را که دوست ندارید زیر لایه های لباس بپوشانید که بیشتر باعث جلب توجه است در عوض مطمئن شوید که لباس قسمت هایی که دوست ندارید را کمرنگ تر نشان می دهد که در عکس هایتان زیباتربه نظر برسید.

 

چند مدل لباس عروس

 

 

یکی از اشتباهات عروس ها این است که لباس کوچکتری را انتخاب می کنند که رژیم بگیرند بی شک شما قبل از عروسی قادر به رژیم گرفتن نیست پس بهترین حالت این است که برای انتخاب و خرید لباس دقت کنید که همان سایز خودتان باشد و شما در آن راحت باشید.(رژیم گرفتن باعث می شود اول صورت شما لاغر شود و در نتیجه در عروسی میکاپ شما بهتر نخواهد شد).

برای انتخاب و خرید لباس عروس در کنار مد ، به استایل خودتان نیز توجه کنید.
اگر لباسی را انتخاب کنید که بدانید مد روز است شما می توانید عکس های روز عروسیتان را نیز گارانتی کنید. و همچنین شما یک عروس ایده آل،(چیزی که در نظر دارید) باشید

لباسی را انتخاب کنید که به شما احساس رضایت و عشق بدهد و در کنار آن مد روز هم باشد بهتر است یک لباس مناسب همراه با جواهرات و کفش زیبا باشد جلوه آن را چندان میکند.

 

 

خاص بدرخشید با dreamiss

 

منبع: Www.EasyweddingS.Com.Au/articles/choosing-your-wedding-dress/#/comments

این را هم ببین

۲۰ مدل لباس مادرشوهر و لباس مادرزن در شب عروسی + عکس

عکس از مدل لباس مادر عروس یا داماد در اینجا بیست عکس از مدل لباس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *