خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / استایل زندگی / ساعت مچی (قسمت اول)

ساعت مچی (قسمت اول)

بهترین انواع ساعت مچی

ساعت مچی هر فرد، نشانگر شخصیت، سلیقه، ثروت و حتی شوخ طبعی اوست. انتخاب ساعت کاری دشوار است. نکات بسیار زیادی است که باید آن ها را مد نظر قرار دارد. داشتن ساعت مچی مناسب، یکی از مهم ترین بخش های آماده شدن برای مراسمات مختلف است. در این مقاله، سعی بر آن شده است که دوازده نمونه از بهترین انواع ساعت را به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال داشتن کلکسیونی از ساعت ها هستید، خرید قفسه یا جعبه ساعت را فراموش نکنید.

ساعت های مچی نیاز به مراقبت زیادی دارند. عوامل مختلفی از جمله گرد و خاک و باد میتوانند به ساعت مچی های شما آسیب وارد کنند. دور نگه داشتن ساعت ها از این عوامل و نگهداری صحیح از آن ها کار چندان سختی نیست. جعبه ساعت به شما این امکان را میدهد که ساعت هایتان را مرتب کنید و از آن ها مراقبت کنید.

انواع ساعت ها:

ساعت آنالوگ

ساعت دیجیتال

ساعت اتوماتیک

ساعت گاه سنج

ساعت غواصی

ساعت رسمی

ساعت کوارتز

ساعت مکانیکی

ساعت خلبانی

ساعت فیلد

ساعت هوشمند

ساعت لوکس

 

یک. ساعت آنالوگ

ساعت های مچی آنالوگ صفحه هایی با ۱۲ نشانه ساعت، یک عقربه ساعت شمار و یک عقربه دقیقه شمار دارند. بعضی از ساعت های آنالوگ عقربه ثانیه شمار نیز دارند. برخی از این نوع ساعت ها، اعداد معمولی و برخی اعداد رومی دارند. بسیاری از ساعت های آنالوگ، دارای شصت نشانه دقیقه نیز هستند.

ساعت آنالوگ

دو. ساعت دیجیتال

ساعت دیجیتال ساعتی است که در آن ساعت ها، دقیقه ها و گاهی ثانیه ها به جای عقربه ها، با ارقام نشان داده میشوند.

ساعت دیجیتال

سه. ساعت اتوماتیک

ساعت اتوماتیک به صورت پیوسته و بسته به حرکات خاصی از مچ دست فرد کار میکند. این ساعت ها اگر به صورت روزانه استفاده شوند، نیازی به چرخاندن ندارند. انرژی آن از طریق استفاده از نیم صفحه ای فلزی به نام روتور ذخیره میشود. این صفحه با هر بار چرخاندن مچ به حرکت در می آید. این انرژی صرف روشن کردن ساعت و کار کردن آن در طول شب میشود. انرژی ذخیره شده سبب میشود که ساعت در مواقعی که روی مچ بسته نشده است، به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت کار کند. 

 

چهار. ساعت گاه سنج

گاه سنج همان کرنومتر است. استفاده از ساعت های گاه سنج آسان است. تنها کافیست دکمه آغاز/ توقف کنار ساعت را فشار دهید. با فشار دکمه پایینی ساعت، همه اعداد صفر میشوند. این کارکرد ساعت، این امکان را میدهد که از آن برای گرفتن زمان مسابقات استفاده شود.

ساعت گاه سنج

پنج. ساعت غواصی

ساعت غواصی برای غواصی زیر آب ها طراحی شده است و تا عمق بیش از ۱۰۰ متری زیر آب مقاومت میکنند. ساعت های غواصی معمولی تا عمق ۲۰۰ تا ۳۰۰ متری درون آب مقاومت دارند اما تکنولوژی های جدید امکان ساخت ساعت های مقاوم در اعماق بیشتری را میدهند. 

ساعت غواصی

شش. ساعت رسمی

زیباترین ساعت مچی، ساعت مچی رسمی است. هدف این ساعت، نشان دادن ساعت است و هیچ پیچیدگی ای ندارد. ویژگی اصلی این نوع ساعت، سادگی و زیبایی آن هاست. در این نوع ساعت ها عموما از سنگ های قیمتی و الماس و کرنومتر استفاده نمیشود. این ساعت ها دقیق، عاری از مبالغه و جذاب هستند. بهتر است آن ها را با جین و تیشرت و در باشگاه نپوشید. این ساعت را با کت و شلوار و لباس مهمانی ست کنید.

ساعت رسمی

 

قسمت دوم ساعت مچی را اینجا بخوانید

مرجع مزونهای کشور

این را هم ببین

خشک کردن گل های عروسی (قسمت اول)

هشت روش خشک کردن گل ها چگونه گل ها را خشک کنیم؟ این سوال برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *