خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / استایل زندگی / ساعت مچی (قسمت دوم)

ساعت مچی (قسمت دوم)

هفت. ساعت کوارتز

ساعت کوارتز با استفاده از ارتعاش سنجی الکترونی و همگام با بلور کوارتز کار میکند. این ارتعاش الکتریکی، سبب میشود که کوارتز درون ساعت مچی، با فرکانس دقیقی بزند. عامل حرکت عقربه های ساعت، موتوری کوچک است که انرژی آزاد شده از آن، این فرکانس را به هم میزند. این ساعت ها پس از مدتی به باتری نیاز پیدا خواهند کرد.

ساغت کوارتز

 

قسمت اول ساعت مچی را اینجا بخوانید

هشت. ساعت مکانیکی

ساعت های مکانیکی ساعت هایی هستند که بر خلاف ساعت های مدرن که به صورت الکترونیکی کار میکنند، برای اندازه گیری گذر زمان، از مکانیسم خاصی استفاده میکنند. در این ساعت ها، فنرهایی تعبیه شده است که به صورت مداوم خراش میابند. با این عمل، همان صدای تیک تاکی که ویژگی بارز ساعت های مکانیکی است، ایجاد میشود.

ساعت مکانیکی

نه. ساعت خلبانی

ساعت های خلبانی ترکیب فوق العاده ای از مد و دوام هستند. این ساعت ها، از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و ساعت هوانوردی نیز نامیده میشوند.

ساعت خلبانی

ده. ساعت فیلد

ساعت های فیلد نخستین بار برای افسرانی طراحی شد که موظف بودند زمان حمله ها را هماهنگ کنند و در شب ساعت ها را بخوانند. این ساعت ها در ضربه های سخت حین حملات مقاومت بالایی دارند و ظاهر زیبایی نیز دارند. این ساعت ها همچنان مورد استفاده افراد نظامی هستند و همواره مقاوم، کاربردی، و به روز هستند.

ساعت فیلد

یازده. اسمارت واچ (ساعت هوشمند)

این ساعت، مانند دیگر انواع ساعت مچی، دستگاهی قابل حمل است که بر روی مچ دستتان بسته میشود. تفاوت اسمارت واچ با ساعت مچی های دیگر آن است که اسمارت واچ مانند امسارت فون (گوشی هوشمند)، دارای صفحه ای لمسی و چند برنامه کاربردی است و قادر است ضربان قلب و دیگر علائم حیاتی را بررسی  کند.

اسمارت واچ

دوازده. ساعت لوکس

ساعت های لوکس بیشتر مناسب افرادی هستند که یا کلکسیون ساعت دارند و یا به دنبال ساعت های دقیق و ظریف دستساز هستند. این ساعت ها عموما از سنگ های قیمتی و یا دیگر مواد گران قیمت ساخته میشوند.

ساعت لوکس

هنگام خرید ساعت، به یاد داشتن ویژگی های ذکر شده برای هر یک از انواع ساعت به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

قسمت اول ساعت مچی را اینجا بخوانید

مرجع مزونهای کشور

 

این را هم ببین

خشک کردن گل ها (قسمت چهارم)

در این قسمت، به معرفی سه روش نهایی خشک کردن گل ها میپردازیم. قسمت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *