خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مد و لباس / لباس دست دوم ؟ بخریم یا نه!(فواید خرید و فروش لباس دست دوم)
لباس دست دوم

لباس دست دوم ؟ بخریم یا نه!(فواید خرید و فروش لباس دست دوم)

فواید استفاده از لباس های دست دوم:

تا چند سال پیش، خرید و استفاده از لباس های دست دوم مایه خجالت فرد و به منزله عدم توانایی مالی او برای خرید لباس های نو تلقی میشد. اما امروزه، استفاده از لباس دست دوم کاملا پذیرفته شده است. در اینترنت سایت های بسیاری را میبینید که به شما امکان خرید و حتی فروش لباس های استفاده شده را میدهند. با استفاده از این امکان، هم به خودتان، هم به زمین و هم به جامعه کمک میکنید.

ممکن است بسیاری از ما از آن دسته از انسان هایی نباشیم که در کمد خود، بیست جفت کفش و بیست کیف دارند اما به هر حال لباس های جدید میخریم. آیا تاکنون به ذهنتان خطور نکرده است که همان لباس را با کیفیت مشابه اما قیمت پایین تری از بین لباس دست دوم خریداری کنید و از محیط زیست نیز محافظت کنید؟

وبسایت های زیادی هستند که میتوانید خریدلوازم و لباس دست دوم را از آن ها آغاز کنید.(مثل سایت dreamiss) در بیشتر مواقع، اجناس استفاده شده به خوبی روز اولشان هستند اما شما تنها بخشی از قیمت اصلی آن را میپردازید.

در سیستم اقتصادی ما، آمار مصرف کنندگان روز به روز بالاتر میرود. همین ویژگی است که باعث زنده ماندن اقتصاد و ایجاد مشاغل جدید میشود. در نتیجه، بدون مصرف کننده، قادر به ادامه زندگی خود، به صورت کنونی نخواهیم بود.

واضح است که رشد بی رویه جمعیت، در حالی که منابع محدود هستند، پس از مدتی زندگی را سخت و حتی ناممکن میکند. بسیاری از مردم متوجه این اصل شده و در تلاشند تا با تغییر عادات خود، نشان دهند که میشود از اتلاف منابع جلوگیری کرد.

لباس دسته دوم

۳۰ مدل لباس عقد و نامزدی 

یک. محافظت از محیط زیست

خرید لباس دست دوم به این معنا است که شما لباس های شخص دیگری را مجدداً مورد استفاده قرار دهید. ممکن است این لباس ها از هر نظر مناسب باشند، اما اگر کسی اقدام به خرید آن ها نکند، بیرون انداخته شوند.

بسیاری از لباس دست دوم ها، به خصوص لباس های با کیفیت، در صورت نگهداری مناسب تا چندین دهه قابل استفاده اند اما متاسفانه بسیاری از ما لباس هایمان را بعد از یک یا نهایتا دو سال، با این توجیه که از مد افتاده اند و یا اندازه نیستند بیرون می اندازیم.

در فرآیند تولید لباس، به خصوص در فرآیند رنگرزی آن، از مواد شیمیایی بسیاری استفاده میشود. این مواد برای هوا، آب، زمین و همچنین افرادی که با آن ها سر و دارند خطرناک هستند. با خرید لباس های استفاده شده تاثیر این مواد شیمیایی را کاهش میدهیم.

 

لباس دسته دوم

لباسهاتو رو بفروش و به زمین و محیط زیست کمک کن!!!

دو. توقف استسمار کشور های  فقیر:

بسیاری از لباس های ما در کشورهای فقیر تولید می شوند. مردم این کشورها ناچارند در ازای دریافت مبلغ ناچیزی که حتی کفاف تهیه غذای خانواده شان را هم نمیدهد، روزانه بیش از ۱۲ ساعت کار کنند. در حالی که تنها نگرانی ما این است که کدام کت را با کدام کفش بپوشیم؟ این تضاد بسیار دردناک است.
خرید لباس دست دوم، نمیتواند به سرعت شرایط کاری آن ها را تغییر دهد، اما قطعا بر روی صنایع تولید پوشاک تاثیر خواهد گذاشت و مسئولین آن را به تغییر استراتژی وا خواهد داشت.

قدرت در دست خریداران است و تنها آن ها هستند که قادرند روش کار این صنایع را تغییر دهند. به محض تغییر عادات خریداران، صنایع نیز تغییر خواهند کرد. چنان چه تقاضای لباس در کشورهایی همچون بنگلادش و هند کاهش یابد، صنایع نیز ناگزیر به تغییر استراتژی خواهند شد.

سه. پس انداز پول

یکی از امتیازات خرید لباس دست دوم این است که به شما امکان پس انداز مقدار قابل توجهی پول میدهد. شما میتوانید لباس هایی از بهترین برندها را با قیمتی بسیار پایین تهیه کنید، چرا که تنها چندین بار توسط شخص دیگری پوشیده شده اند و دیگر مورد نیاز آن شخص نیستند. اگر به دنیای مد و فشن اهمیت زیادی میدهید، با به کار گیری این راهکار، میتوانید با صرف هزینه قبلی، چندین برابر قبل لباس بخرید.

لباس دست دوم

چهار. خاص بودن

خرید لباس های استفاده شده این امتیاز را دارد که شما لباس دست دوم را پیدا و خریداری میکنید که هیچکسی در اطرافتان نمونه آن را ندارد. در واقع، بدون تلاش زیاد، تیپی خاص و شیک خواهید داشت. همه میدانیم که چیزهایی که قبلا مد بوده اند، امروزه مجددا مد شده و بازار را پر کرده اند. پس پیش از خرید کیفی کاملا مشابه کیف های دوستانتان، به فروشگاه های لوازم دست دوم سر زده و کیفی خاص پیدا کنید.

لباس دست دوم

پنج. داشتن استایل آنتیک

اگر به دنبال لباس های آنتیک هستید، تنوع آن ها در فروشگاه های پوشاک و لباس دست دوم شما را هیجان زده خواهد کرد. این لباس ها حتی از لباس های جدیدی که مطابق این استایل طراحی شده اند، بهترند.
از محیط زیست مراقبت کنیم، استسمار و بیگاری مردم کشورهای فقیر را تمام کنیم، پول هایمان را پس انداز کنیم، ظاهری خاص و آنتیک داشته باشیم و …. همه این کارها با خرید لباس های دست دوم اتفاق می افتند. با خرید چنین لباس هایی، قدمی به سمت داشتن دنیایی تمیزتر و اجتماعی تر برداریم.

نیازی نیست به همه بگوییم لباس دست دوم خریدیم!!؟؟

نظر شما چیه؟

لباسهای دست دوم

رنگ لباس ، شخصیت شما

این را هم ببین

چهار دلیل روشن برای خرید لباس دسته دوم زنانه !

حتما از خودتان میپرسید تا وقتی لباسهای نو در بازار وجود دارد چرا باید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *