خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / استایل زندگی / میکاپ و آرایش عروسی

میکاپ و آرایش عروسی

روز عروسی همان روزی است که هر دختری، حتی از زمان بچگی، بیش از هر چیز دیگری به آن فکر کرده و برای آن برنامه ریخته است. زمانی که این روز فرا میرسد، کارهای زیادی برای انجام دادن و مدیریت کردن وجود دارد. یکی از این کارها، انتخاب میکاپ و آرایش عروسی و همچنین ظاهر عروس پس از اتمام آن است.

از جمله مواردی که انجام آن ها پیش از میکاپ لازم است، آماده سازی پوست و در نتیجه درخشان شدن پوست است.

انتخاب آرایشگر، اختصاص دادن زمان به یک یا دو مرتبه میکاپ آزمایشی و یادگیری انجام میکاپی که با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد از دیگر مواردی هستند که انجام آن ها قبل از روز عروسی اهمیت زیادی دارد. در این بخش با بایدها و نبایدهای آرایشی که برای رسیدن به هدفتان که همان داشتن چهره ای درخشان است آشنا خواهید شد.

میکاپ کردن

برای میکاپ و آرایش عروسی باید مراحل را به ترتیب انجام دهید.

یک. برای میکاپ و آرایش عروسی پوستتان را آماده کنید.

در روز عروسی، صرف نظر از اینکه آرایشتان را خودتان انجام میدهید یا شخصی دیگر، صورتتان را بشویید و از مرطوب کننده ملایمی استفاده کنید. روز عروسی زمان مناسبی برای تغییر روتین آرایشیتان نیست، پس همان کارها را با همان ترتیب گذشته انجام دهید.

اگر صورتتان پوسته پوسته شد، به هیچ وجه از اسکراب های قوی استفاده نکنید و به جای آن، از لایه بردار ملایمی استفاده کنید. اگر صورتتان لک دارد، کمی قطره چشمی روی آن بمالید. اگر میخواهید میکاپ و آرایش عروسی طبیعی و پوستی زیبا داشته باشید، تمام تمرکزتان را معطوف داشتن پوستی تمیز و لطیف کنید.

مراحل میکاپ و آرایش عروس

 

دو. رنگ میکاپتان را بر اساس رنگ پوست و ته رنگ های آن انتخاب کنید.

برای اهداف درمانی، پوست را به چند نوع ( از یک تا شش) تقسیم میکنند. کارخانه های تولید مواد آرایشی از اصطلاحات خاص خود برای توصیف رنگ مواد آرایشی و رنگ پوست استفاده میکنند. این اصطلاحات عموما ثابت نیستند.

به عنوان مثال ممکن است یک کارخانه روشن ترین کرم پودر خود را عاجی رنگ بنامد، در حالی که کارخانه ای دیگر همان رنگ را با نام رنگ روشن تولید کند. پس برای انتخاب رنگ هایی که با رنگ پوستتان همخوانی دارند، آن ها را در بازه میان روشن و معمولی و تیره در نظر بگیرید.

• رنگ پوست، سرد یا گرم، عامل مهمی در انتخاب رنگ های مکمل و رنگ های تکمیل کننده است.

• با ترفندی سریع رنگ پوستتان را مشخص کنید. تکه ای نقره  و تکه ای طلا را پشت دست خود قرار دهید. به آن ها نگاه کنید. اگر به نظرتان طلا در حال ذوب شدن است، رنگ پوستتان گرم است. و اگر نقره را در حال ذوب شدن ببینید، رنگ پوستتان سرد است.

میکاپ و آرایش عروسی

بهترینها در dreamiss

سه. بدانید که استفاده از پرایمر ضروری است.

فاصله زمانی میان شروع میکاپ و آرایش عروسی و پایان جشن چندین ساعت است. اگر پیش از میکاپ و آرایش عروسی از پرایمر استفاده کنید، در این چند ساعت، حتی با وجود رقص، گریه و تعریق، آرایشتان بدون تغییر باقی میماند. همچنین پرایمر به محو شدن چروک، لک و منافذ باز پوست کمک میکند.

• پس از مرطوب کننده، کمی پرایمر بزنید و بعد از آن از کرم پودر استفاده کنید. پرایمر را به صورت یک دست روی کل پوستتان بمالید.

میکاپ و آرایش عروس

 

پیشنهاد بعدی: مدل مو و آرایش کلاسیک

چهار. از کرم پودر استفاده کنید.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر میکنند کانسیلر را باید پیش از کرم پودر استفاده کرد، اشتباه میکنید. بعد از پرایمر، مدتی صبر کنید تا خشک شود.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که میتوان حین میکاپ و آرایش عروسی مرتکب شد، این است که پس از هر مرحله زمانی را برای خشک یا جذب شدن اختصاص ندهیم. حتی میتوان سشوار را روی حالت هوای سرد تنظیم کرد و پس از هر مرحله، آن را روی پوست گرفت تا مواد آرایشی زودتر خشک شوند.

• اگر رنگ پوستتان سرد است، به دنبال کرم پودری با تونالیته صورتی، قرمز یا آبی باشید.

• اگر رنگ پوستتان گرم است،  از کرم پودرهای با بیس زرد یا طلایی استفاده کنید.

• برای اطمینان از انتخاب کرم پودر مناسب با رنگ پوستتان، کمی از آن را به صورت عمودی روی فکتان (قسمتی از صورت و قسمتی ازگردن) بمالید. اگر به کلی محو شد، رنگ مناسبی را انتخاب کرده اید.

• کرم پودر را در لایه های نازکی روی پوست استفاده کنید. این کار را از مرکز صورتتان شروع کنید و با استفاده از براش، آن را در همه صورتتان به صورت ضربه ای پخش کنید. اگر میخواهید تفاوت میان رنگ صورت و گردنتان نمایان نباشد، حین پخش کردن کرم پودر در نواحی فک و گردن، دقت زیادی کنید.

• اگر کرم پودر را چندین لایه روی صورت خود بمالید، چرک و ورقه ورقه دیده خواهد شد.

میکاپ و آرایش عروس

 

پنج. هر جا که لازم است از کانسیلر استفاده کنید.

در میکاپ و آرایش عروسی ؛ کرم پودر با هدف یک دست کردن پوست و کانسیلر با هدف پنهان کردن چیزهایی همچون لک و سیاهی زیر چشم استفاده میشود.

اگر کانسیلر را پیش از کرم پودر استفاده کنید، حجم زیادی از آن  هنگام استفاده از کرم پودر پاک میشود. برای پوشاندن نقاط قرمز و سیاهی های زیر چشم، کانسیلری هم رنگ یا یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان را استفاده کنید. ابتدا با براش چند نقطه از کانسیلر مایع را روی نواحی ذکر شده بزنید و سپس آن ها را با براش کانسیلر به صورت ضربه ای پخش کنید.

اگر کانسیلر به اندازه کافی پخش نشد، میتوانید نوک اسفنج آرایشیتان را خیس کنید و از آن بهره بگیرید.

• برای پوشاندن لک پوستی، اول کرم پودر را روی آن بزنید، بعد از کانسیلر استفاده کنید و در نهایت پنکک را روی آن بزنید. اگر هنوز لک قابل دیدن است، از کانسیلر و پنکک بیشتری استفاده کنید. شما باید کانسیلر را ضربه وار روی پوست بزنید، آن را نمالید.

میکاپ و آرایش عروس

مزونها را آنلاین ببین!

شش. از هایلایتر استفاده کنید.

استفاده از هایلایتر به اندازه استفاده از دیگر لوازم آرایشی رایج نیست.  هدف از استفاده از هایلایتر، کمک به دیده شدن قسمت هایی خاص از صورت، از جمله چشم است. استفاده بیش از حد از هایلایتر یا استفاده از هایلایتر درخشان و براق کننده، مانع زیبا شدن چهره تان میشود، پس به اندازه از آن استفاده کنید. هایلترها هم به صورت مایع و هم به صورت پودر موجود هستند.

• اگر از هایلایتر مایع استفاده میکنید، پس از زدن کرم پودر، کمی از هایلایتر را با براش در گوشه داخلی چشم بکشید. آن را با زاویه کمی از گوشه چشم تا نوک بینی به حالت ضربه وار پخش کنید. کمی از آن را روی گونه بکشید و تا امتداد شقیقه، با ضربه پخش کنید. همین کار را بالای ابروها، زیر بینی، وسط پیشانی و روی گونه تکرار کنید.

• اگر از هایلایتر پودری استفاده میکنید، بعد از پنکک، کمی از آن را با براش زیر ابروها، گوشه چشم ها و روی گونه ها بزنید. از هایلایتر پودری در زیر چشم ها و بالای لب ها استفاده نکنید.

میکاپ و آرایش عروس

هشت مدل مانیکور برای عروسی

 

هفت. صبر کنید تا آرایش روی پوستتان جذب شود و سپس کانتور را آغاز کنید.

دو گزینه پیش روی ما قرار دارد، زدن رژگونه کرمی و یا زدن پنکک. ابتدا از پنککی مات برای فیکس کردن میکاپ و آرایش عروسی و نیز کنترل درخشندگی پوست استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که هر چه کمتر از این پودر استفاده کنید بهتر است، چرا که قرار است چهره ای زیبا داشته باشید نه چهره ای مملو از مواد آرایشی. از براشی با سایز متوسط برای پخش پنکک در قسمت پیشانی، دو طرف بینی و روی گونه استفاده کنید.

• از پنککی برنز که تنها یک یا دو درجه از کرم پودرتان تیره تر است استفاده کنید. این پنکک را از سرحد موی سرتان شروع کنید و تا پایین فکتان بکشید. فراموش نکنید که زیر گونه هایتان را نیز از این پنکک برنز بزنید.

• پنک خود را همواره همراه داشته باشید. ممکن است قسمتی از آرایشتان همچنان برق بزند و یا به هر دلیلی نیاز به تمدید داشته باشد.

مراحل میکاپ و آرایش عروس

 

dreamiss مرجع مزونهای کشور

هشت. رژگونه تان را به آرامی بزنید.

چه پیش از پنکک از رژگونه کرمی استفاده کرده باشید و چه پس از پنکک از رژگونه پودری استفاده کنید، باید آن را آرام بزنید. اگر رژگونه تان کمرنگ باشد، میتواند این کار را چندین بار تکرار کنید، اما فراموش نکنید که این کار باید به آرامی صورت گیرد.

رژگونه را با حرکات رفت و برگشتی در مرکز گونه خود و رو به بالا به سمت موهایتان بکشید. قطعا تمایلی به داشتن بینی صورتی ندارید، پس براش رژگونه تان را به بینی خود نزدیک نکنید.

• اگر پوستی روشن با ته رنگ های سرد دارید، رژگونه با رنگ های صورتی با کمی تنالیته قهوه ای یا بژ انتخاب خوبی است.

• اگر پوستتان روشن است و ته رنگ های آن را رنگ های گرم تشکیل میدهند، رژگونه طلایی، هلویی و یا صورتی بزنید.

• اگر پوستتان متوسط و ته رنگ های آن سرد هستند، رژگونه های تمشکی کمرنگ و صورتی انتخاب های خوبی هستند.

• اگر پوستی متوسط با ته رنگ های گرم دارید، به دنبال رژگونه مرجانی با رگه های قهوه ای یا زردآلویی باشید.

• اگر پوست تیره با ته رنگ های سرد دارید، رژگونه گوجه ای یا تمشکی بزنید.

• اگر پوستی تیره با ته رنگ های گرم دارید، از رژگونه های قهوه ای موکا، مرجانی پررنگ و یا برنز استفاده کنید.

مراحل میکاپ و آرایش عروس

نه. از سایه چشم و خط چشم استفاده کنید.

برای میکاپ و آرایش عروسی، داشتن چشم های فوق العاده تیره برای روز عروسی اصلا توصیه نمیشود. سعی کنید به جای استفاده از خط چشم های مشکی، از خط چشم های رنگی و یا کمرنگ، از سایه های مکمل رنگ چشمتان و در انتها از هایلایتر برای درشت دیده شدنشان استفاده کنید.

از خط چشم های قهوه ای، خاکستری و سبز استفاده کنید. خط چشم را هم در بالا و هم در پایین چشمتان بکشید تا توجهات را به چشمتان جلب کنید. سایه های کرمی دوام بیشتری دارند و برای استفاده روی پلک ها بسیار مناسب اند اما سایه های پودری چین های پلک را بهتر میپوشانند.

از هایلایتر پودری در گوشه های چشمانتان و زیر ابروهایتان استفاده کنید.

• اگر چشمانتان سبز هستند، از سایه برنز، اگر فندقی هستند از قهوه ای، اگر آبی هستند از قهوه ای و آبی تیره و اگر قهوه ای هستند از بنفش و خاکستری استفاده کنید.

• اگر میخواهید خط چشمتان همرنگ سایه تان باشد، نوک براش خط چشمتان را خیس کنید و آن را در سایه بزنید و بعد خط چشم بکشید.

مراحل میکاپ و آرایش عروس

 

d r e a m i s s

ده.برای میکاپ و آرایش عروسی بهتر ریمل بزنید و ابروهایتان را مرتب کنید.

از آنجایی که احتمال گریه کردنتان وجود دارد، باید از ریمل ضد آب استفاده کنید. اگر هرگز از مژه مصنوعی استفاده نکرده اید، روز عروسی زمان مناسبی برای امتحان کردن آن نیست. به جای گذاشتن مژه مصنوعی، از ریمل فر کننده، ریمل حجم دهنده و ریمل بلند کننده هم میتوانید، استفاده کنید.

قبل از همه ریمل فر کننده را استفاده کنید.  براش ریمل را روی ریشه مژه هایتان بگذارید و آن را ضمن تکان دادن به طرفین، به سمت نوک مژه هایتان بکشید. از ریمل مشکی استفاده کنید، این ریمل به همه می آید.

• برای کشیدن یا مرتب کردن ابروهایتان، از پودری کمی تیره تر از رنگ طبیعی ابروهایتان استفاده کنید. براش را روی همان ابروی طبیعی خود بکشید.

مراحل میکاپ و آرایش عروس

یازده. رژلبی مناسب و ماندگار بزنید.

همان طور که باید پیش از میکاپ و آرایش عروسی، از مرطوب کننده استفاده کنید، لب هایتان نیز پیش از زدن رژلب به رطوبت نیاز دارند، در غیر این صورت یا لب هایتان خشک میشوند و یا رژلب روی لبتان لایه لایه میشود. برای جلوگیری از خشک شدن لب ها و یا لایه لایه شدن رژلب، از آبرسان لب استفاده کنید، چند لحظه صبر کنید و بعد رژلب بزنید.

رژی را انتخاب کنید که رنگ آن مکمل رنگ رژگونه تان باشد. گرچه امروزه رژلب های چندین ساعته بسیاری وجود دارند، اما بهتر است در روز عروسی، رژلبتان را با خود داشته باشید.

• اگر پوست روشن و ته رنگ های سرد دارید، از رنگ های نود، قهوه ای موکای روشن و بنفش روشن استفاده کنید. اگر ته رنگ های پوستتان گرم است، رنگ های هلویی نود و صدفی را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که از رنگ های صورتی کمرنگ، برنزهای تیره و قهوه ای موکای تیره استفاده نکنید.

• اگر رنگ پوست متوسط و ته رنگ های سرد دارید، رنگ صورتی، اناری و یا تمشکی را انتخاب کنید. اگر ته رنگ های پوستتان گرم باشد، از رنگ های برنز، مسی و دارچینی استفاده و از رنگ های نود حذر کنید.

• رژلب های کشمشی، شرابی و یاقوتی مناسب افرادی با پوست تیره و ته رنگ های سرد هستند. اگر ته رنگ پوست تیره شما را رنگ های گرم تشکیل میدهند، از رژلب های عسلی، زنجبیلی و برنز مسی استفاده کنید و از رنگ های مایل به نارنجی دوری کنید.

• اگر مایلید از خط لب استفاده کنید، ابتدا رژلب را روی لبتان بزنید. بعد از زدن رژلب، از خط لب استفاده کنید تا خط دور لبتان را مشخص کنید. میتوانید رژ و خط لبتان را با هم ادغام کنید.

• اگر میخواهید رژلبی پررنگ و جسورانه داشته باشید، از آرایش زیاد چشم ها بپرهیزید، در غیر این صورت چهره ای شبیه به عروسک ها پیدا خواهید کرد.

• لبتان را روی هم نکشید. بر اثر این کار رژلبتان نامتعادل و نامتقارن خواهد شد.

• از برق لب استفاده نکنید. اولا که دوام زیادی ندارد و ثانیا میتواند موجب درخشیدن بیش از حد لب هایتان در عکس ها شود.

مراحل میکاپ و آرایش عروس

 

همه مزونها در DREAMISS

 

 

 

 

میکاپ و آرایش عروسی میکاپ و آرایش عروسی

میکاپ و آرایش عروسی میکاپ و آرایش عروسی

میکاپ و آرایش عروسی میکاپ و آرایش عروسی

این را هم ببین

خشک کردن گل های عروسی (قسمت اول)

هشت روش خشک کردن گل ها چگونه گل ها را خشک کنیم؟ این سوال برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *