خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / استایل زندگی / هشت نکته برای انتخاب زیورآلات و اکسسوری که با لباس شما جور باشد!

هشت نکته برای انتخاب زیورآلات و اکسسوری که با لباس شما جور باشد!

چگونه از زیورآلات استفاده کنیم؟

زیورآلات هر پوشش و ظاهری را زیباتر میکنند. آن ها می توانند به ظاهر تنوع ببخشند و یا آن را از حالت رسمی خارج کنند. هر کسی به چند تیکه زیور آلات و اکسسوری نیاز دارد. از زیورآلات و اکسسوری استفاده کرده و استایل جذابی برای خود بسازید.

بخش اول

انتخاب زیور آلات بر اساس مد

زیورآلات و اکسسوری

 

یک. متناسب با موقعیت از زیورآلات و اکسسوری استفاده کنید.

زیور آلات شما باید برای جایی که قرار است بروید مناسب باشد. قرار است در محل کار حاضر شوید؟ در این صورت بهتر است در انتخاب زیور آلات خود توجه بیشتری کنید. مراسمی رسمی پیش رو دارید؟ پس بهترین زیور آلات و سنگ ها را بپوشید. به دیدن دوستان و یا به مهمانی میروید؟ ظاهری بازیگوش و بامزه و جسورانه داشته باشید.

مناسب ترین گزینه برای محل کار، زیور آلات ریز و ظریف است. بهتر است به جای گوشواره های آویزی، از گل گوش استفاده کنید. زیور آلات شما نباید شما را از تمرکز روی کارتان باز دارند. اگر نمیدانید چه چیزهایی برای محل کار مناسب هستند، به ظاهر همکاران خانم خود دقت کنید و از آن ها پیروی کنید.

 عکس

 مزونها را آنلاین ببینید!

 

دو. تمام گزینه های خود را بشناسید.

هنگام استفاده از زیورآلات، گزینه های زیادی در مقابل شما قرار دارد: دستبندها، گردنبندها، گوشواره ها، ساعت ها و انگشترها. زیورآلات از لحاظ اشکال، طول، جنس و پهنا متفاوتند. آن چه را که انتخاب میکنید باید تکمیل کننده و مطابق استایل شخصی شما باشد. اگر تازه شروع به استفاده از زیور آلات کرده اید، با یک جفت گل گوش آغاز کنید. گل گوش ها برای هر موقعیتی مناسب هستند و تقریبا با تمام زیورآلات دیگر قابل استفاده اند.

 عکس

 

ویژگیهای حلقه های نامزدی

 

سه. لباستان را در نظر بگیرید.

اگر لباسی شلوغ با طرح های زیاد به تن دارید، باید از زیورآلات ساده استفاده کنید. اگر لباستان ساده و یا تک رنگ است، میتوانید در انتخاب زیورآلات خلاقیت بیشتری به خرج دهید. همواره به یاد داشته باشید که زیور آلات به لباس هایتان اضافه میشوند و نباید با آن چه که به تن دارید رقابت کنند.

 • اگر روی لباستان با سنگ، زنجیر و چیزهایی از این قبیل کار شده است، دیگر نیازی به استفاده از گردنبند نیست. فقط از گوشواره استفاده کنید.
 • میتوانید با هدف ایجاد هارمونی میان لباس هایتان از زیور آلات استفاده کنید. مثلا اگر لباسی مشکی و کفشی قرمز به تن دارید، از زیور آلات قرمز رنگ استفاده کنید.
 • به طور مثال شما هرگز گردنبندی بزرگ و شلوغ را با تاپی پلنگی استفاده نمیکنید. اما اگر تاپ یا بلوزی سفید و ساده داشته باشید، در انتخاب زیور آلات، دستتان بازتر خواهد بود.

عکس زیورآلات و اکسسوری

 

چهار. زیور آلات و اکسسوری مختلف را با هم ترکیب کنید.

در گذشته کسی زیور آلات طلا، نقره، مس و غیره را با هم نمیپوشید، اما امروزه شرایط تغییر کرده است. با خیال راحت از فلزات مختلف استفاده کنید. روشی برای ترکیب زیور آلات، بازی با اندازه، پهنا و بافت آن هاست. دستبندهایی با پهنای متفاوت و گردنبندهایی با طول متفاوت بپوشید.

 • همچنین میتوانید از چندین حلقه و انگشتر در انگشتان خود استفاده کنید. سعی کنید از یک انگشتر معمولی و یک انگشتر میدی (بند انگشتی) در یک انگشت استفاده کنید.
 • میتوانید از چندین گردنبند و دستبند (و ساعت مچی) استفاده کنید.

عکس زیورآلات و اکسسوریr

مرجع مزونهای کشور

پنج. به مدل یقه خود دقت کنید.

گردنبندتان باید مکمل یقه لباستان باشد. گردنبندتان باید دیده شود و در عین حال با لباستان رقابت نکند. گردنبند مناسب ظاهر شما را متعادل تر و زیباتر میکند. اما گردنبند نامناسب حواس را از آن چه که به تن دارید پرت میکند.

 • اگر یقه لباستان هفتی شکل است، از گردنبند آویزی بلند استفاده کنید. گردنبند باید دقیقا بالای خط یقه قرار گیرد.
 • با لباسی که یقه دلبری دارد، از گردنبند های کوتاه استفاده کنید.
 • لباس های یقه گرد و گردنبندهای چند لایه ترکیب زیبایی را میسازند.

عکس زیورآلات و اکسسوری

شش. برای خود محور انتخاب کنید.

یکی از راه های ساده برای پوشیدن زیورآلات و اکسسوری این است که یک تکه را به عنوان محور و یا مرکز انتخاب کنید. دیگر زیور آلات باید ساده باشند. مثلا اگر گوشواره های شما زیور آلات اصلیتان هستند، باید از انگشتر ساده و گردنبند ظریف استفاده کنید.

 • اگر گردنبندتان جز اصلی است، از گل گوش های میخی و انگشتر ها و دستبندهای ساده استفاده کنید.
 • ساعت مچی و دستبند نیز میتوانند جز اصلی زیورآلات و اکسسوری شما باشند. در این صورت از گوشواره ها و گردنبندهایی که با زیور آلات مچیتان رقابت کنند، استفاده نکنید.

عکس زیورآلات و اکسسوری

هفت. از یک رنگ بودن لباس و زیور آلاتتان حذر کنید.

همرنگ بودن لباس و زیور آلات و اکسوری هایتان الزامی نیست. میتوانید از چندین رنگ مکمل استفاده کنید و یا در صورتی که لباستان از رنگ های خنثی تشکیل شده است، تکه ای رنگارنگ را انتخاب کنید. اگر نمیدانید که چه رنگ هایی بیشتر به لباستان می آید، نگاهی به چرخه رنگ ها بیاندازید. رنگ لباستان را روی چرخه بیابید، در مقابل آن رنگ، رنگ های مکمل آن را پیدا کرده و استفاده کنید.

 • اگر نمیدانید چه رنگ هایی مناسب استایلتان هستند، از زیورآلات و اکسسوری فلزی استفاده کنید.
 • الماس ها و شبه الماس ها نیز نیازی به هماهنگ بودن ب رنگ لباس ها ندارند.
 • اگر لباسی با رنگ خنثی به تن دارید (مشکی، سفید، خاکستری، …)، از زیورآلات و اکسسوری روشن و براق استفاده کنید تا به استایلتان کمی رنگ و سبک شخصی افزوده باشید.

D R E A M I S S

نسل جدید مزونها

بخش دوم

استفاده از زیور آلات

 

عکس زیورآلات و اکسسوری

 

یک. از گوشواره هایی استفاده کنید که مناسب چهره تان باشد.

گوشواره ها بر اساس فرم چهره شما متفاوتند. اگر صورتی کشیده یا بیضی شکل دارید، از گوشواره های میخی یا کوتاه استفاده کنید. اگر صورتتان مربعی و یا گرد است، گوشواره های آویزی را انتخاب کنید. گوشواره های حلقه ای مناسب همه چهره ها هستند.

 • ما پیشنهاداتی برای انتخاب گوشواره ارائه داده ایم، در نهایت گوشواره ای را انتخاب کنید که دوست دارید و با آن اعتماد به نفس بیشتری دارید.

عکس زیورآلات و اکسسوری

 

معنی و مفهوم هر گل در عروسی

 

دو. انگشترهایی را بپوشید که دستانتان را زیباتر کنند.

انگشترها زیور آلات و اکسسوری های، زیبایی هستند. اگر میخواهید انگشتتان بلندتر دیده شود، از انگشترهای باریک استفاده کنید. اگر انگشتانتان لاغر هستند، انگشترهای پهن بپوشید. دست چپتان برای انگشترهای جدی مثل حلقه های ازدواج و نامزدی و یا انگشترهایی هستند که به شما ارث رسیده اند.دست راستتان برای انگشترهای بامزه و بزرگ مناسب است.

عکس زیورآلات و اکسسوری

dreamiss

سه. رنگ پوستتان را در نظر بگیرید.

به دنبال زیورآلات و اکسسوری با رنگی نزدیک به رنگ پوستتان باشید. رنگ پوست های سرد، رگ های آبی رنگ دارند و در آن ها ته رنگ های صورتی و قرمز به چشم میخورد. رنگ پوست های گرم، رگ های سبز رنگ دارند و در آن ها ته رنگ زرد به چشم میخورد. اگر رنگ پوستتان سرد است، طلای سفید و پلاتین استفاده کنید. طلای زرد و زیورآلات و اکسسوری مسی رنگ مناسب کسانی هستند که پوست هایی با رنگ گرم دارند.

 • زیور آلات مسی برای همه رنگ پوست ها مناسب اند. از آن ها استفاده کنید.
 • سنگ های گران قیمت ماند الماس زرد، کوارتز زرد، گارنت، مورگانیت، یاقوت سرخ و زبر جد برای پوست های با رنگ گرم توصیه میشوند.
 • اگر پوستتان رنگ سرد دارد از زمرد سبز، اوپال، آمتیست، زیرکون و تانزانیت استفاده کنید.
 • مهم نیست پوستتان چه رنگی دارید، همواره میتوانید از زیورآلات و اکسسوری الماسدار و شبه الماس دار استفاده کنید.

عکس زیورآلات و اکسسوری

چهار. به جثه تان دقت کنید.

زیور آلات و اکسسوری یکسان برای افراد با قد، فرم بدن و اندازه نیم تنه (سینه) متفاوت، ظاهر متفاوتی پیدا میکنند. اگر جثه ریزی دارید، از زیور آلات ریز و ظریف استفاده کنید. زیور آلات ریز برای افراد با جثه بزرگ چندان مناسب نیستند. اگر جثه بزرگی دارید، از زیور آلات بزرگ استفاده کنید.

 • در صورتی که جثه ریزی دارید، به دنبال گردنبندهایی باشید که یا روی ترقوه و یا کمی پایین تر از آن قرار گیرند.
 • اگر قد بلندی دارید میتوانید از گردنبندها با هر طولی استفاده کنید. فراموش نکنید که احتمال گم شدن گردنبندهای کوتاه بیشتر است.
 • هر چه گردنتان کوتاه تر باشد، گردنبند انتخابی شما باید باریک تر باشد. همان طور که کسانی که گردن خیلی کوتاهی دارند، نباید از شال گردن استفاده نکنند.

 

 

dreamiss مزونهای آنلاین

این را هم ببین

پانزده سنگ مناسب برای حلقه ازدواج (قسمت سوم)

در دو قسمت قبل، به معرفی ده سنگ مناسب برای حلقه ازدواج پرداخته شد. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *