خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / اینفوگرافی / کاربرد انواع براش آرایشی+ عکس

کاربرد انواع براش آرایشی+ عکس

انواع براش(برس، قلم) های آرایشی و کاربردهای آنها

کاربرد انواع براش ها :یکی از مهم ترین عواملی که بر کیفیت آرایش شما تاثیر میگذارد، براشر هایی است که استفاده میکنید. برای قسمت های مختلف صورت، براشر های متفاوتی وجود دارد.
آرایش کردن هنر است و در حقیقت عده کمی هستند که این کار را به خوبی انجام میدهند. ممکن است حین آرایش از پدهای پنبه ای یا نرم استفاه کنید تا کرم پودر یا رژگونه را روی صورتتان بمالید اما نتیجه مطلوبی دریافت نکنید. براشر های آرایشی به شما کمک میکنند تا به نتیجه دلخواهتان برسید. براشرهای آرایشی انواع و کاربردهای متفاوتی دارند. آن ها آرایشتان را مات میکنند و طوری کرم پودر را با پوستتان ترکیب میکنند که به هیچ عنوان پوسته پوسته یا ماسیده به نظر نرسد. اگر از براشر های درست استفاده کنید نتیجه مانند آن است که آرایشگری حرفه ای چهره شما را آراسته باشد. برای آرایش هر روزه، براشر های ضروری برای کارهای پایه آرایشتان را تهیه کنید.

امروزه در بازارها براشر های متفاوتی از برندهای مختلف را میبینید. قیمت براشر ها به برند آن ها و نیز کیفیت ساختشان بستگی دارد. براشر آرایشی از مو یا تارهای با کیفیت بالا ساخته شده است. تارها میتوانند مصنوعی یا طبیعی باشند و نباید برای پوست زبر و خشن باشند. تارهای مصنوعی در مقایسه با تارهای طبیعی دوام بیشتری دارند و راحت تر تمیز میشوند. براش هایی با کیفیت بالا انتخاب کنید، چرا که براش های بی کیفیت ممکن است به پوستتان آسیب برسانند.

براشر ها مطابق با محدوده ای از صورت که باید در آن استفاده شوند، طراحی میشوند. به عنوان مثال، برای آرایش چشم میتوانید از براشر خطی، براشر ترکیب کننده، براشر زاویه دار یا براشر سایه استفاده کنید. برای لب، از براشر های لب که دسته بلند دارند استفاده کنید و صورت را با براش کرم پودر، براشر کانسیلر، براش رژگونه، براشر کابوکی و براش پودر آرایش کنید. این براشر ها سرهای مخروطی، صاف و یا تیز دارند و میتوانند برای آراستن صورتتان به کار گرفته شوند. انواع براشر ها و کارکرد آن ها به محدوده ای از صورت که قرار است در آن استفاده شوند بستگی دارند. در ادامه انواع براشر ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

براش های آرایشی برای صورت

براش کرم پودر
براش کرم پودر

برای مالیدن کرم پودر به صورت، گردن و یا کمرتان از براشر کرم پودر استفاده کنید. این براشر موهای بلند و صاف دارد که در قسمت نوک مخروطی میشوند. چه برای زدن کرم پودر و چه برای تمدید آن، براشر کرم پودر به کارتان خواهد آمد.

———————————————————————————–

براش کانسیلر

براش کانسیلر

برای پوشاندن لک ها و نواقص صورت میتوان کانسیلر زد و برای زدن کانسیلر باید از براشر کانسیلر استفاده کرد. این براشر برای پوشاندن لکه ها، خال ها و رنگ نامطلوب پوستتان به کار می آیند. براشر کانسیلر نرم و صاف، ته آن پهن و نوک آن تیز است.

———————————————————————————-

براش پودر

براش پودر

پودر ها، روشن کننده و برنز کننده ها را با استفاده از براشر پودری به صورت میزنند. این براشر نرم، پر، گرد و پفی است و کمک میکند تا آرایشتان را یکدست کنید. از دیگر کاربردهای این براشر زدودن مقدار آرایش اضافی روی پوست و رساندن آن به مقدار ایده آل است.

———————————————————————————–

بیست و چهار مورد از اشتباهات آرایشی

براش رژگونه

براش رژگونه

این براشر میتواند بزرگ و پفی یا کوچک و زاویه دار باشد. تارها و سر گرد آن برای آرایش گونه ها بسیار مناسب است.

——————————————————————————

با dreamiss بهترینها را انتخاب کن

براش تارهای دوگانه
براش تارهای دوگانه

این براشر سری صاف، دایره ای و پر مانند دارد که برای ترکیب کردن رنگ ها به کار میرود. این براشر از تارهای مصنوعی ساخته شده است و برای زدن روشن کننده یا برنز کننده به گونه ها نیز کاربرد دارد.

—————————————————————————————

براش بیک
براش بیک

این براشر پهن است و برای زدن پودر به صورت یکدست به پوست به کار میرود. این براشر را دایره وار روی پوست میکشند تا ظاهری بی عیب را برایتان به ارمغان بیاورد. چنین براشری میتواند به صورت خیس و یا خشک به کار رود.

 

—————————————————————————-

براش بادزنی

براش بادزنی

هدف از طراحی این براشر پوشاندن خطوط و نواقص چهره و نیز زدن پودر است. این براشر به آرامی پودر را روی پوست مینشاند و به آن ظاهری مخملی و نرم میدهد. براشر بادزنی پوست را یکدست میکند و تاثیر پودر یا سایه اضافی را کمتر میکند.

—————————————————————————————-

براش کانتور

براش کانتور

این براشر با پودر یا ژل به کار میرود. شکل اریب و گرد آن برای هایلایت کردن صورت با برنز کننده یا پودر مناسب است. با این براشر به گونه هایتان زاویه داده میشود و ویژگی های چهره تان برجسته تر نشان داده میشود.

———————————————————————————————————-

مراحل میکاپ و آرایش عروسی

براش لب

براش لب

برای زدن رژلب یا برق لب به لب ها از این براشر عالی، نرم و تیز استفاده میشود. با استفاده از این براشر رژلب را با خط لب ترکیب کنید تا در نهایت لبی زیبا تر و یکدست تر داشته باشید.

———————————————————————–

براش های آرایش چشم

براش لب
براش خط چشم

براشر خط چشم براشی باریک و با موهای نرم است که به شما کمک میکند تا خط چشمتان را با دقت و ظرافت بیشتری بکشید.

—————————————————————————————

براش سایه چشم

براش سایه چشم

برای آن که سایه چشمتان را درست کشید، به براشر هایی از قبیل براشر سایه و براشر پلک نیاز دارید. هر دوی این ها با هدف کشیدن سایه چشم در پشت پلک هایتان طراحی شده اند. این براشر ها موهای صاف، کوتاه و نرم دارند.

————————————————————————————–

براش سایه زاویه دار

براش سایه زاویه دار

این براشر بلند است و سری گرد و اریب دارد و برای زدن سایه استفاده میشود.

———————————————————————————————————-

dreamiss مرجع مزونهای کشور

براش ترکیب سایه

براش ترکیب سایه

این براشر بلند و با سری گرد است و برای پررنگ تر کردن استخوان ابرو و ترکیب رنگ های چشم به کار میرود.

————————————————————————-

براش لک کننده

براش لک کننده

براشر نرم و صاف که برای دودی کردن آرایش چشم کاربرد دارد براش لک کننده نام دارد.

————————————————————————————

براش ریمل

براش ریمل

هر ریمل معمولا براشی دارد که بتوان با آن ریمل را به صورت یکسان روی مژه ها کشید. بعضی از براشر های ریمل شانه ی کوچک مو مانندی با خود دارند تا ریمل اضافی را از روی مژه ها پاک کند.

——————————————————————————————

 

براش ابرو

براش ابرو

براشر ابرو به ابروهایتان شکلی دقیق و تمیز میدهد، موهای نامرتب آن را شانه میکند و آن ها را صاف و یکدست جلوه میدهد.
حالا که انواع مختلف براشر ها و کاربردهای آن ها را میشناسید، با خیال راحت از آن ها بهره بگیرید. یادتان باشد که از بهترین براشر های بهترین برندها استفاده کنید تا نتیجه ای ایده آل را در پی داشته باشد.

 

dreamiss ارایه دهنده بهترینها

 

 

منبع: https://www.justmakeupartists.com/types-of-makeup-brushes-their-uses/

ترجمه شده توسط آیدا

 

 

 

 

 

میکاپ و آرایش عروسی

این را هم ببین

لباس مجلسی و عروسی متناسب اندامهای مختلف + عکس

لباس مجلسی و عروس مناسب اندام شما کدام است؟ عکس اول:     بهترین لباسها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *