چی بپوشیم ؟!

کاهش هزینه عروسی و مدیریت بودجه عروسی!

بدون شک نظر شما با همسرتان در مورد برنامه ریزی در مورد بودجه عروسی و هزینه عروسی متفاوت است. جدای از کوچک و بزرگ بودن عروسی، فراهم کردن بودجه عروسی و تبعیت از آن ممکن است کمی برای تان دشوار باشد. اما شما در این مسیر می توانید تصمیم های مهمی برای برنامه ریزی جشن خود بگیرید. نکته اساسی این است که شما نباید اجازه دهید ریخت و پاش اضافی در مراسم داشته باشید و مدیریت هزینه ها خود از مهم ترین مسائلی است که باید به آن را به کار گیرد. در ادامه از سایت مزون آنلاین دریمیس شما را با ۷ مورد از مواردی که می توانید برا برآورد هزینه عروسی خود در نظر بگیرید؛ در اختیارتان می گذاریم.

تعیین کردن منبع پول

اولین سوال باید این باید باشد که شما قرار است کل هزینه مراسم را پرداخت کنید یا این که خانواده نیز شما را کمک می کنند. شما دقیقا مقدار بودجه خود را مشخص کنید و با این خیال که فلان مبلغ را خانواده خواهند داد، سپری نکنید. یکی از بهترین کارها این است که زوج و خانواده به طور مساوی هزینه های عروسی را پرداخت کنند.

مشخص کردن ماکسیمم هزینه های عروسی

بعد از جمع آوری پول برای خرج مراسم، باید آن را به عنوان سقف هزینه ها در نظر بگیرید؛ یعنی قرار نیست که تمامی این مبلغ پول را خرج کنید. در واقع شما باید برای خودتان بودجه هدف را کمتر از مقداری که باید خرج کنید، تعیین کنید. شما می توانید این مبلغ اضافی را برای شروع زندگی و پرداخت قرض های خود استفاده کنید.

اولویت بندی بودجه و برنامه ای هزینه های خود

شما باید لیستی از هزینه ها برای خود داشته باشید که شامل مهم ترین اولویت هایتان است. همواره هزینه های خود را روی مواردی کاهش دهید که بعدا از آن پشیمان نشوید؛ در واقع این گزینه ها باید برای شما اهمیت زیادی نداشته باشد و خاص و ویژه نباشد.

کاهش هزینه عروسی

تحقیق در مورد هزینه های رایج در عروسی ها

بعد از تصمیم گیری در مورد مقدار بودجه و خرج و مخارج تصمیم خود را گرفتید، باید در مورد هزینه های عروسی که در اطراف تان است پرس و جو کنید. به طور کلی با توجه به محل مراسم، خدمات نیز هزینه بر می باشد؛ از این رو موجب اتلاف بودجه شما می شود. در این میان شما به عنوان یک زوج عاقل باید از این نوع هزینه ها صرف نظر کنند.

در نظر گرفتن یک بودجه فرضی

با بررسی نتیجه بررسی تان می توانید بودجه فرضی خود را برنامه ریزی کنید. هزینه های مربوط به مراسم باید در ابتدای لیست شما باشد. این نوع هزینه ها شامل موارد زیر است:

  • خرید حلقه ها
  • دستمزد عاقد
  • مجوز ازدواج
  • انعام دادن به خدمتکاران
  • و … .

مدیریت بودجه عروسی

پس انداز کردن مقداری از پول هزینه عروسی

در مراسم عروسی شما در واقع مخارجی وجود دارد که ما می توانیم آن ها را با برنامه ریزی درست کنار بگذاریم. شما می توانید هزینه های کمرشکن را جایگزین های مناسب برایشان قرار دهید. البته لازم به ذکر است که در بعضی از رسم و رسومات هزینه های وجود دارد که می توانید آن را دور بزنید. در ادامه لیست مواردی که جز هزینه های عروسی است و باید آن ها تهیه کرد، در اختیارتان می گذاریم.

چک لیست هزینه های عروسی برای برنامه ریزی بودجه عروسی
تالار عروسی
لباس عروس
لباس داماد
ماشین عروس
آتلیه عروس
آرایش عروس و داماد
لباس داماد
حلقه عروس و داماد
کیف و کفش عروس و داماد

اجرا کردن بودجه نهایی

بعد از مشخص شدن قسمت های مهم برای کم کردن هزینه ها؛ حال باید بخش های که ارزش ریخت و پاش را دارند، مشخص کنید. سپس به بودجه فرضی خود نگاه کنید و هزینه های مشخص برای هر بخش تعیین کنید. شما باید بین هزینه هدف و هزینه ماکسیمم بمانید و از ریخت و پاش های اضافی تا حد امکان جلوگیری کنید.

در این مقاله از این مقاله سایت مزون آنلاین دریمیس شما را با فراهم کردن بودجه عروسی و برنامه ریزی برای آن آشنا کردیم. اگر شما هم نزدیک مراسم تان است، اطلاعاتی از هزینه عروسی رایج در اختیار مخاطبان و کاربران قرار دهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن