چی بپوشیم ؟!لباس عروس

تفاوت پارچه دانتل و گیپور

تفاوت پارچه دانتل و گیپور : پارچه لباس عروس تاثیر مستقیم روی کیفیت لباس دارد. در میان پارچه های که برای دوخت لباس عروس استفاده می شود، می توان به انواع پارچه دانتل و گیپور اشاره کرد. این دو نوع پارچه از نظر ظاهری فوق العاده شبیه به هم هستند و به دلیل داشتن شباهت بالا، تشخیص و تمایز آن ها از هم دیگر کمی سخت است.

این دو نوع پارچه گران قیمت از الیاف ابریشم دوخته شده و معمولا برای دوخت لباس های زیبا و ظریف از آن استفاده می شود. در این مطلب از مزون آنلاین دریمیس شما را با ویژگی هر کدام آشنا کرده و سپس به بررسی فرق آن ها با یکدیگر می پردازیم.

فرق پارچه دانتل و گیپور در دوخت لباس عروس

پارچه گیپور

پارچه دانتل ساده

مشخصات پارچه دانتل چیست؟

دانتل یک پارچه ظریف و توری از الیاف کتان و ابریشم است که دارای نقش و نگار برجسته است. در بافت آن از پنبه، ابریشم و کتان، نقره یا طلا استفاده می شود. این نوع پارچه ها را به صورت برجسته، کار شده یا نشده می خرند و با مروارید، سنگ و ملیله دوزی تزئین می کنند. این کار موجب افزایش قیمت انواع پارچه دانتل می شود. انواع پارچه دانتل به قرار زیر است:

  • پارچه دانتل ساده
  • پارچه دانتل کار شده
  • پارچه دانتل مشکی
  • پارچه دانتل سفید
  • و …

از پارچه های دانتل ابریشم در دوخت لباس نامزدی و عروس استفاده می کنند و از ویژگی های آن می توان به داشتن زمینه ساده، نقوش برجسته و ظرافت آن اشاره کرد. برای تهیه این پارچه از یکی از رشو های زیر استفاده می کنند:

  1. تولید دانتل به صورت دستی: از روش های قالب دوزی، نوار دوزی، دار حلقه و سوزن دوزی استفاده می کنند.
  2. تولید دانتل به صورت ماشینی: از دستگاه های توری دوزی استفاده می کنند.

پارچه دانتل کار شده

پارچه دانتل سفید

پارچه گیپور مجلسی

مشخصات پارچه گیپور چیست؟

گیپور نیز از الیاف پنبه و ابریشم بوده و مانند دانتل دارای نقش و نگار برجسته از گل و بوته است. این نوع به صورت ضخیم و بدون زمینه توری بوده و از پارچه گیپور مجلسی و آستر در تولید انواع لباس مجلسی زنانه و شیک ۲۰۲۱ استفاده می کنند. از ویژگی های بارز آن می توان به گل های برجسته بدون زمینه توری اشاره کرد. از این رو دارای فضای خالی بیشتری نسبت به دانتل است. اگر به دنبال خرید لباس عروس شیک  و زیبا هستید که مناسب تمامی اندام ها باشد، لباس عروس گیپور بهترین انتخاب است.

قیمت پارچه دانتل فرانسه

قیمت انواع پارچه دانتل

قیمت پارچه گیپور

تفاوت پارچه دانتل و گیپور

نوع پارچه  ویژگی ظاهری قیمت پارچه 
پارچه دانتل دارای گل های برجسته با زمینه توری و فضای خالی با تور پر شده است. به دلیل نوع بافت و نخ پنیه دارای قیمت بالای است.
پارچه گیپور فاقد زمینه توری و گل ها به طور مجزا به یکدیگر متصل هستند و از قابلیت اپلیکه شدن برخوردار است. دارای قیمت پایین تری است. 

در این مطلب شما را با تفاوت پارچه دانتل و گیپور، انواع پارچه دانتل ساده، کار شده، مشکی و سفید و پارچه گیپور مجلسی آشنا کردیم. برای خرید لباس عروس در انواع پارچه های باکیفیت می توانید به سایت مزون آنلاین دریمیس به عنوان مزون لباس عروس مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن