چی بپوشیم ؟!

دنیای مد لباس | ۷ اصول کاربردی در دنیای مد

دنیای مد لباس از قانون خاصی پیروی نمیکند. اما اصولی دارد که طراحان لباس و کسانیکه برای استایل خود به آنجا میروند، از این اصول پیروی می‌کنند.این روزها شاید زیاد شنیده باشید که لباسی مد شده است و افراد زیادی بدون اینکه به مدل آن توجه کنند، آن را خریداری میکنند.

دانستن این اصول به شما کمک میکند تا بتوانید به راحتی لباس خود را انتخاب کنید تا استایل خوبی داشته باشید.

۷ اصول کاربردی در دنیای مد لباس که باید بدانید:

۱- اکسسوری ها را دست کم نگیرید:

اگر لباس خود را از رنگ های ساده مثل مشکی، سرمه ای و… انتخاب میکنید، میتوانید برای اکسسوری های خود (مثل کیف، کفش، روسری و…) از رنگ های شاد و پرانرژی استفاده کنید و استایل خود را منحصر به فرد کنید.

دنیای مد لباس

دنیای مد لباس

دنیای مد لباس

 

۲- لباس خود را به شیوه صحیح بشویید:

هنگامی که از لباسی استفاده میکنید، نحوه شستن آن را هم یاد بگیرید. بسیاری افراد وقتی لباسی را میپوشند، تا چندین ماه اول از آن راضی هستند و اندازه تنشان است اما پس از چند بار شستشو نسبت به سایز اول خود، کوچکتر یا بزرگتر میشود.

بهترین کار این است که زمان خرید لباس، از فروشنده نحوه شستشوی آن را سوال کنید زیرا بعضی لباس‌ها حتما باید با مواد خاصی شسته شوند که لازم است در خشکشویی شسته شود.

 

۳- استایل بدنتان را بشناسید و مناسب با آن لباس بپوشید:

فرم استایل هر فردی متفاوت میباشد. شما باید سایز هر قسمت از بدن خود را بدانید و لباستان را اندازه سایز خود انتخاب کنید. بسیاری از کسانی که مدل میشوند، لباس‌هایی میپوشند که مناسب سایز بدن و استایل آن‌ها طراحی میشود. بنابراین وقتی آن‌ها را میبینید برایتان جذاب به نظر میرسد.

دنیای مد لباس

۴- قبل از پرو کردن لباس آمادگی کاملی داشته باشید:

هنگامی که میخواهید لباسی را پرو کنید سعی کنید با آمادگی کاملی به پرو بروید. برای اینکه استایل خوبی داشته باشید، میتوانید از قبل برای خودتان از گن یا لباس زیر یا سوتین استفاده کنید. با این کار بدنتان فرم واقعی را به خودش میگیرد و استایلی زیبا به اندام شما میدهد.

حتی میتوانید هنگام پرو کردن با آرایشی شیک بروید (مثل زدن رژلب، پوشیدن کفش شیک، داشتن کیف جذاب) تا هنگام پوشیدن لباس بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

 

۵- لباس و شلوارهایی که کش می‌آیند را میتوانید یک سایز کوچک‌تر بگیرید:

معمولا لباس‌هایی که کشی هستند یا شلوارهای جین که حالت کشی دارند، به مرور زمان گشادتر میشوند. اگر به اندازه لباس یا شلوار خود اهمیت میدهید و دوست ندارید که در تن شما کمی گشاد باشند، میتوانید لباس‌ها یا شلوارهایی که حالت کشی دارند را یک سایز کوچک‌تر انتخاب کنید.

۶- از لباس‌های تنگ و گشاد به صورت ترکیبی استفاده کنید:

هنگامی که میخواهید لباس مناسبی را انتخاب کنید، سعی کنید به صورت یکسان لباس نپوشید. مثلا اگر لباسی که انتخاب میکنید گشاد است، سعی کنید از شلوار جذب استفاده کنید. اگر لباس و شلوارتان هر دو تنگ یا گشاد باشند، فرم بدنتان را به خوبی نشان نمیدهد. بنابراین سعی کنید فرم بدن خود را بشناسید و متناسب با استایل خودتان لباس بپوشید.

دنیای مد لباس

دنیای مد لباس

دنیای مد لباس

 

۷- لباس های سفید را در زیر نور هم بررسی کنید:

اگر لباسی که قصد خرید آن را دارید سفید یا توری است، هنگامی که پرو میکنید حتما در زیر نور هم بررسی کنید. زیرا بعضی لباس‌ها حالت بدن نما دارند. بنابراین بهتر است بدانید لباس‌هایی که در زیر آن قرار است بپوشید، مناسب است یا خیر.

 

 

جایگاه مد در دنیای امروز کجاست؟

برای مد نمیتوان به طور دقیق جایگاهی را مشخص کرد زیرا سلیقه هرکس ممکن است متفاوت باشد. بنابراین چیزی که مهم است سلیقه و استایل آن‌هاست. ممکن است یک لباسی مد نباشد اما برای فرم بدن یک شخص بسیار مناسب باشد و ظاهری جذاب را به شخص بدهد. بنابراین با توجه به اینکه دنیای مد هر سال در حال پیشرفت است بهترین کار این است که تمرکز خود را روی فرم بدن خود بگذارید تا بتوانید لباسی متناسب با استایل خود انتخاب کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن