لباس مجلسی

راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه

در این مقاله تلاش شده راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه در اختیار مخاطبان قرار داده شود؛ قلق مخصوص در خرید لباس مجلسی دخترانه و زنانه برای هر فردی با دیگری متفاوت و متناسب با مدل بدن اوست، این نوع لباس با مد روز و اصول استایل‌شناسی و شیک‌پوشی ارتباط مستقیم دارد. شما برای خرید تنوع ترین لباس‌هاب مجلسی می‌توانید به سایت مزون لباس مجلسی دریمیس  مراجعه کنید.

انتخاب مدل لباس شب تا حد زیادی به سلیقه ­ی افراد بستگی دارد؛ برخی سبک‌های کلاسیک را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر دوست دارند تابع مد باشند. اما در هر انتخابی باید شاخص‌های اساسی چون سن، اندام، موقعیت اجتماعی و رنگ­بندی مناسب باپوست در نظر گرفته شود تا لباس در تن شما به بهترین شکل ممکن دیده شود.

بهترین لباس برای هرکس متناسب با فرم اندام اوست

نکات پر اهمیت در انتخاب لباس مجلسی زنانه

 

این لباس باید به گونه­‌ای باشد که نقاط قوت شما را برجسته ­تر نشان دهد. به عنوان مثال اگر پاهای زیبایی دارید لباس های کوتاه بپوشید و یا اگر صورت زیبایی دارید بیشتر از لباس ­هایی استفاده کنید که بر روی گردن و ناحیه ­ی سرشانه مانور می­‌دهند.

اشتباه بعضی از اشخاص هم این است که هرچه رسمیت مهمانی بیشتر شود، زرق و برق لباس را بیشتر و آرایش مو و صورت را غلیظ تر می کنند. راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه به شما این نکته را یاد می‌دهد که با انتخاب یک لباس ساده و پوشیده هم می توانید توجه دیگران را به سمت صورت زیبا و لبخندتان جلب کنید. به عنوان مثال اگر صورت زیبایی دارید، برای جلب توجهات به صورتتان، از لباس های پوشیده تر و گوشواره های بزرگ استفاده کنید و برای توجه روی گردن، پیراهن های یقه قایقی بپوشید.

انتخاب لباس مجلسی زنانه متناسب با اندامتان

سعی کنید همیشه لباس مناسب براساس فرم اندام ببپوشید. برای مثال اگر شخص قد بلند و لاغر هستید؛ حتی الامکان از پوشیدن لباس مجلسی ماکسی و راسته خودداری کنید­. چراکه باعث می‌شود شما لاغرتر دیده شوید؛ این درحالیست که این نوع لباس برای افراد چاق و کوتاه قد بهتر اس؛ همچنین افراد چاق باید از پوشیدن لباس­‌های شلوغ و پف دار نیز پرهیز کنند این نوع پوشش برای افراد ریز نقش ایده‌آل است. برای خرید انواع لباس متناسب با اندامتان می‌توانید به سایت مزون لباس مجلسی دریمیس مراجعه کنید.

اندام گلابی شکل؛ راهنمایی برای خرید لباس‌های کم حجم

نمونه لباس یقه مربعی

در تیپ اندامی گلابی شکل دورباسن از دورسینه بزرگ تر است و دورکمر به تدریج به باسن می رسد؛ راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه به شما می‌آموزد که افراد با اندام گلابی شکل ، پایین تنه درشت، باسن بزرگ و پاها و ران‌های درشتی دارند اما برخلاف آن سینه‌های کوچک، میان تنه‌ای بلند  و کمر باریک است پس اگر دارای اندامی گلابی شکل هستید بهترین داراییتان دور کمرتان است که میتوانید از آن در لباس پوشیدنتان به خوبی استفاده کنید.به طور کلی لباس هایی که حجم آنها در بالاتنه بیشتر است و در پایین تنه کمتر، لطیف تر و ظریف تر هستند، برای این تیپ اندامی، مناسب‌تر است.

 1. پیراهن هایی که در کمر برش می خورند برای اندام گلابی شکل بهترین انتخاب هستند به طوری که در کمر کمی اندامی شوند.
 2. با این هیکل هدف شما باید کمتر نشان دادن عرض شکم و حجم دار کردن بالاتنه باشد.
 3.  سعی کنید توجه‌ها را به گردن و بازوها جلب کنید.
 4. یقه های مربعی یا باز برای شما مناسب است.

اندام ساعت شنی؛ بهترین فرم شناخته شده برای لباس مجلسی

راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه به شما می‌گوید: اندام ساعت شنی بهترین فرم شناخته شده در بین اندام زنان است، این نوع اندام دارای شانه‌ ودور سینه‌ی پهن، کمر باریک، باسن بزرگ و عریض و ران‌های پر و گرد است. البته در نوعی دیگری از این فرم، علاوه بر این مشخصات، زنانی با سینه‌های بزرگ نیز دیده می‌شوند.

این گونه افراد تقسیم بندی هیکلی مناسبی دارند ولی باید به دنبال لباس هایی باشند که این ویژگی ها را به خوبی نشان دهد.

 • پیراهن‌های بندی که در قسمت کمر جمع می‌شوند
 • پیراهن‌هایی که در قسمت دور کمر جمع هستند و پایین آن‌ها کلوش می‌شود
 • پیراهن‌هایی با فرم یقه قایقی، گرد و فرم با فرم یقه قایقی، گرد و فرم V
 •  لباس های کمر بلند و A شکل

نمونه لباس یقه هفت

راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه برای اندام الماسی/لوزی شکل

فرم اندام لوزی یا الماس بسیار کم پیدا می‌شود در این تیپ اندامی، دور سینه کوچک تا متوسط، دور کمر بزرگتر از دور باسن و  ساق پاها پهن و شانه ها در تیپ اندامی الماسی نسبت به باسن بسیار کوچک تر هستند. به طور کلی سعی کنید با انتخاب لباس مناسب شانه ها را پر تر و کمر را باریک تر نشان دهید، در این صورت است که می توانید یک هماهنگی و تعادل زیبا در اندام ایجاد کنید. همچنین استفاده از کیف و کفش مجلسی به بهتر ظاهر شدن شما کمک می‌کند.

 •  حاشیه‌ی باریکِ یقه‌ی لباس و استفاده از همان حاشیه در کمر که موجب ایجاد انحنا در پایین‌تنه می‌شود
 • لباس‌های مجلسی با یقه هفت
 • دامن‌هایی به شکل ‌A
 • شلوارهایی با طرح افقی

در ادامه مقاله راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه از سایت مزون آنلاین لباس مجلسی دریمیس به توضیح سایر فرم‌های اندام‌ می‌پردازیم.

اندام سیبی شکل؛ رایج‌ترین فرم هیکل

فرم بدن سیب، رایج ترین فرم بدن و هیکل در میان افراد چاق است؛ ویژگی اصلی تیپ اندامی سیبی شکل بزرگتر بودن دور سینه و دور کمر از دور باسن است. گردن کوتاه، سرشانه های نرم و گرد و فاصله کوتاه کمر تا سینه از دیگر ویژگی های تیپ اندامی سیبی شکل یا گرد است. در اندام سیبی و بیضی شکل باید به قسمت سینه و کمر، اهمیت داده و آنها را کوچکتر از حالت طبیعی نشان داد؛ در اندام سیبی و بیضی شکل باید به قسمت سینه و کمر، اهمیت داده و آنها را کوچکتر از حالت طبیعی نشان داد.

راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه به شما می‌آموزد در این فرم بدنی، شما باید بیشتر روی پاها متمرکز شوید و سعی کنید با استفاده از مد و لباس، کمرتان را باریک تر نشان دهید. به هیچ وجه از کمربندهای پهن در این قسمت استفاده نکنید زیرا بیشتر توجه ها را به آن جلب می شود. و در آخر اینکه از پوشیدن لباسهای چسبان خودداری کنید.

 1. استفاده از پیراهن‌هایی با یقه دلبری ( باز، مربعی، هفت بزرگ)
 2. لباس‌هایی ساده در ناحیه لگن و استفاده از قسمت های طرحدار فقط در بالا یا پایین
 3. لباس‌هایی که درست زیر سینه یا در باریک ترین قسمت جمع میشود
 4.  پیراهن‌های برش دارکه اندام را در قسمت وسطی باریک تر نشان

نمونه لباس اندام سیبی شکلنمونه لباس برای رایج ترین نوع اندام

بطور کلی توجه به فرم، نقاط برجسته و زیبای بدن، نوع هیکل در پوشیدن،لباس مجلسی می‌تواند بزرگترین راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه مناسب باشد به گونه‌ای که شما را در زیباترین حالت به نمایش بگزارد؛ نقاط قوت بدنتان را برجسته کند و آن قسمت که دوست ندارید را بپوشاند برای مشاهده مدل و خرید لباس متناسب با اندامتان می توانید به سایت مزون لباس مجلسی دریمیس مراجعه کنید.

برگرفته از: en.wikipedia.org

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن