بازاریابی مزون

راهکار های افزایش فروش پوشاک | ۵ روش موثر افزایش فروش

راهکار های افزایش فروش پوشاک چیست؟ آیا می‌توانیم فروش خود را افزایش دهیم؟

افزایش فروش، مهم ترین کاری است که همه افراد سعی می‌کنند انجام دهند. اما اگر می‌خواهید فروش زیادی داشته باشید باید از اینترنت و روش های نوین هم استفاده کنید. تکنیک های فروش را یاد بگیرید و از رقیبان خود بیشتر بفروشید.

اگر به تازگی شروع به فروش پوشاک کردید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید و به روش‌هایی که برای افزایش فروش گفته می‌شود عمل کنید.

اگر می‌خواهید در مورد افزایش فروش آنلاین پوشاک بدانید روی آن کلیک کنید.

فروش پوشاک با کالاهای دیگر چه تفاوتی دارد:

تصور کنید می‌خواهید یک گوشی بخرید، می‌توانید از مغازه دار بخواهید تا نمونه های عکس گوشی را برای شما بفرستد و شما با دیدن عکس و رنگ بندی های آن اقدام به خرید ‌کنید. اما حالا فرض کنید که قصد خرید پوشاک دارید، در این حالت نمی‌توانید فقط با دیدن تصاویر آن را بخرید و حتما باید آن را بپوشید و پرو کنید. پس این که چطور می‌خواهید پوشاک خود را بفروشید مهم است.

یکی دیگر از تفاوت‌های موجود تفاوت در سلیقه هاست. شما وقتی لباسی را میفروشید، باید به مد بودن، مناسب فصل بودن و سلیقه افراد توجه زیادی کنید. بنابراین فروش پوشاک نسبت به کالاهای دیگر بسیار سخت تر است.

 

راهکار های افزایش فروش پوشاک:

۱- نسبت به پوشاکی که می‌فروشید، دانش کافی داشته باشید:

اگر اطلاعات زیادی  در مورد پوشاکی که می‌فروشید ندارید، پیشنهاد می‌کنم معلومات خود را بیشتر کنید. این که صرفا در مورد سایز، جنس و قیمت لباس آگاهی داشته باشید کافی نیست. زمانی که مشتریان بدانند آگاهی زیادی در مورد پوشاک دارید، با اطمینان بیشتری از شما خرید می‌کنند. به مشتریان خود نظرتان را بگویید تا بیشتر از خریدشان احساس بهتری داشته باشند.

 

۲- سود خود را کمتر کنید و بفروشید:

راهکار های افزایش فروش پوشاک

این حالت بیشتر برای افرادی که ابتدای راه هستند، بسیار کاربرد دارد. در شروع کار خود به فکر سود زیاد نباشید و تا جایی که امکان دارد سود خود را کم کنید. اما به گونه ای نباشد که از پس مخارج اجاره بر نیایید. برخی از فروشندگان شعاری دارند که می‌گویند سود کمتر، فروش بیشتر. این شعار بسیار در افزایش فروش شما تاثیر گذار است.

بسیاری از فروشندگان حاضر نیستند محصولاتشان را با قیمت کمتری بفروشند و می‌گویند که برایشان به صرفه نیست. اکثر این فروشندگان پیشرفتی در فروش خود ندارند زیرا بسیاری از مشتریان خود را از دست می‌دهند. جلو مشتریان خود قیمت تخفیف خورده را نگویید زیرا توقع دارند از اون چیزی که اعلام می‌کنید، کمتر بپردازند. پس اگر هم تخفیف می‌دهید جلو مشتریان خود اعلام کنید.

 

۳- از مشتریان خود سوالات مناسبی بپرسید:

راهکار های افزایش فروش پوشاک

زمانی که مشتریان برای خرید پوشاک به مغازه شما مراجعه می‌کنند، ارتباط کلامی یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید مشتریان خود را جذب کنید. برای اینکار می‌توانید سوالاتی را که برای مردم جذاب است یاد داشت کنید و از مشتریان خود بپرسید. ارتباط برقرار کردن با مشتریان باعث می‌شود خود را ارزشمند بدانند و حس رضایت بیشتری نسبت به خریدشان داشته باشند.

 

۴- از فروش مکمل استفاده کنید:

راهکار های افزایش فروش پوشاک

شاید بارها برایتان اتفاق افتاده باشد زمانی که می‌خواهید غذایی را سفارش دهید، از شما می‌پرسند در کنار غذای خود چیز دیگری مانند ماست، دوغ یا نوشابه می‌خواهید یا خیر. در واقع باعث می‌شود فروش خود را بیشتر کنید. از این تکنیک هم باید برای فروش پوشاک خود استفاده کنید. زمانی که از مشتری خود سفارش گرفتید، محصولات دیگر خود را هم پیشنهاد دهید. این روش را بسیاری از فروشندگان انجام می‌دهند و تاثیرات زیادی را در فروش خود احساس کردند.

 

۵- بهترین بازاریاب در کار خود باشید:

راهکار های افزایش فروش پوشاک

شاید بسیاری از مشتریان برایشان راحت نباشد تا به مغازه شما بیایند و محصولتان را حضوری بخرند. بنابراین اگر فروش خود را بدون بازاریابی پیش ببرید، نمی‌توانید پیشرفت کنید. این روزها بیشتر مردم در گوشی های خود به دنبال محصولات مورد نیازشان می‌گردند و ترجیح می‌دهند به صورت آنلاین خرید کنند. برای همین پیشنهاد می‌کنم اگر فروش آنلاین ندارید هر چه سریع‌تر راه اندازی کنید زیرا اگر این کار را نکنید بسیاری از مشتریان خود را از دست می‌دهید. سعی کنید در تمام رسانه ها فعالیت کنید، این روزها فروش آنلاین بسیار در میزان فروش تاثیر گذاشته و فروشندگان را به سود زیادی رسانده است.

جهت عضویت در سایت دریمیس کلیک کنید.

نتیجه گیری:

فروشندگان زیادی وجود دارند که نمی‌دانند چگونه فروش خود را زیاد کنند. در این مقاله به معرفی تکنیک هایی می‌پردازیم که به افزایش فروش شما کمک کند. پس اگر می‌خواهید به فروش خوبی برسید این مقاله را از دست ندهید و حتما بخوانید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن