بازاریابی مزون

راه های جذب مشتری برای مزون در سال ۲۰۲۱

راه های جذب مشتری برای مزون بسیاری وجود دارد، اما برای این که بتوانید مشتری خود را به مرحله فروش برسانید نیاز دارید که روش‌های آن را یاد بگیرید و نسبت به رقیب های خود هوشمندانه تر عمل کنید.

اگر در مزون کار می‌کنید و نمی‌توانید مشتریان خود را جذب کنید، دلیلش این است که با روش‌ها و تکنیک های آن آشنا نیستید. نگران نباشید، در این مقاله شما را با روش‌هایی که بتوانید مشتریان مزون خود را جذب کنید آشنا می‌کنیم. قبل از اینکه راه هایی را پیشنهاد دهیم، بدانید که مهم ترین عاملی که در جذب مشتری تاثیر گذار است ایجاد اعتماد در مشتریان است. تا زمانی که مشتریان به شما اعتماد نکنند دست به جیب‌شان نمی‌برند و هزینه ای پرداخت نمی‌کنند.

برای آشنایی با تکنیک های افزایش فروش مزون روی آن کلیک کنید.

معرفی راه های جذب مشتری برای مزون:

۱- شناخت مشتریان خود:

راه های جذب مشتری برای مزون

یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید، شناخت مشتریان خودتان است. جامعه هدفتان را مشخص کنید. بدانید که مخاطبان شما چه افرادی هستند. مثلا اگر لباس زنانه می‌فروشید، باید بدانید که بازار هدف شما، خانم‌ها هستند و مردان از بازار شما خارج می‌شوند. با شناخت مشتریان خود بهتر می‌توانید مشتریان خود را جذب کنید. برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشید، می‌توانید بازه سنی مشتریان خود را مشخص کنید مثلا اگر لباس زنانه بزرگسال می‌فروشید، در اینجا دختران کوچک از بازار هدف شما خارج می‌شوند.

 

۲- رسانه های مناسب برای مزون خود را انتخاب کنید:

راه های جذب مشتری برای مزون

سعی کنید در چندین رسانه اجتماعی فعالیت کنید و از هر رسانه، مشتریان جدیدی را با مزون خود آشنا کنید. رسانه های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید مانند یوتیوب، اینستاگرام، ایمیل، سایت و…

اگر می‌خواهید مشتریان زیادی شما را بشناسند باید در چندین رسانه اجتماعی فعالیت کنید تا بیشتر دیده شوید. تمام کسب و کارهای بزرگ در بیشتر رسانه ها فعالیت دارند و از این راه مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کنند.

 

۳- راه های فروش خود را تقویت کنید:

راه های جذب مشتری برای مزون

ممکن است مشتریان خود را از راه های گوناگونی جذب کنید. امکان دارد شما را از سایت، شبکه های اجتماعی یا حتی مشتریان قبلی تان پیدا کنند. نحوه آشنایی مشتریان با مزون خود را پیدا کنید و برای آن روشی که بیشترین تاثیر را در پیدا کردن مزون شما داشته است وقت بیشتری بگذارید و مشتریان زیادی بگیرید. مثلا ممکن است مشتریانی که از سایت دریافت میکنید بیشتر از مشتریانی باشد که از طریق اینستاگرام به شما سفارش میدهند. در اینجا اگر می‌خواهید پول بیشتری هزینه کنید بهتر میتوانید تصمیم بگیرید که کجا بیشتر هزینه کنید.

 

۴- رقیب های خود را بشناسید:

راه های جذب مشتری برای مزون

یکی از روش‌های تاثیر گذار در جذب مشتریان شناخت رقیب های خودتان است. شناخت رقبا به معنی سرقت ایده های رقبا نیست بلکه منظور این است که ببینید رقیبان شما چه نقاط ضعف و قوتی دارند و آن را در کسب و کار خود اصلاح کنید.

باید ببینید رقبای شما چه چیزی دارند که شما ندارید و آن را اصلاح کنید. یکی دیگر از خوبی هایی که شناخت رقبا دارد، افزایش اعتماد به نفس شماست که باعث می‌شود عملکرد بهتری داشته باشید.

 

۵- از قیمت محصول خود آگاه باشید:

 

سعی کنید قیمتی را که به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهید نسبت به بقیه مغازه ها در آن محل مقایسه کنید. مشتریان اگر بفهمند محصول شما را در مغازه ای نزدیک شما می‌توانند با قیمت کمتری تهیه کنند از خرید با شما منصرف می‌شوند.

اگر ابتدای کار هستید به فکر سود زیاد نباشید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید محصول خود را با قیمت کمتری بفروشید. حتی می‌توانید برای محصولات خود تخفیف بگذارید. مردم بیشتر به سراغ جاهایی می‌روند که محصولاتشان تخفیف خورده باشد زیرا احساس می‌کنند که پول کمتری پرداخت می‌کنند. پس اگر قصد دارید مشتریان بیشتری جذب کنید باید از قیمت های سایر همکاران خود در آن محل آگاه باشید.

 

۶- رضایت مشتریان قبلی خود را جلب کنید:

راه های جذب مشتری برای مزون

مشتریان قبلی خود را دست کم نگیرید زیرا آن‌ها می‌توانند مشتریان زیادی را برای شما بیاورند. اگر مشتریان شما از کارتان راضی باشند به دوستان و آشنایان شما هم معرفی می‌کنند و باعث می‌شوند بیشتر به شما اعتماد کنند زیرا قبلا از محصولات شما استفاده کرده اند. پس با مشتریان فعلی خود به خوبی رفتار کنید تا بتوانید مشتریان زیادی را به خود جذب کنید.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. در این مقاله سعی کردیم شما را با روش‌های موثر برای جذب مشتریان به شما معرفی کنیم.

سایت دریمیس در کنار شماست. برای عضویت در سایت کلیک کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن