چی بپوشیم ؟!چطور ست کنیملباس مجلسی

شومیز لمه + نکات ویژه برای بهترین انتخاب لمه

شومیز لمه ، یک انتخاب خوب ؟!

سلام دوست من. امیدوارم تا اینجای کار روز خیلی خوبی رو تحربه کرده باشی.
امروز می خوام برات در مورد شومیز لمه صحبت کنم. اون ها رو با هم مقایسه کنیم.

با هم بررسی کنیم که به چه شکلی میشه  اون ها رو با لباس های دیگه ست کنیم.

 • شومیز چیه ؟
 • اما یک سوال مهم : چرا شومیز لمه ؟!
 • اصلا میشه لباس های لمه رو به عنوان لباس مجلسی استفاده کرد ؟!
 • آیا از شومیز لمه میشه به عنوان یک لباس شیک استفاده کرد ؟!
 • و …

قبل از همه ی این ها ممکنه خیلی هامون ندونیم.که پارچه لمه چه ویژگی هایی داره. و یا لمه باید جه ویژگی هایی داشته باشه. پس بیایم که یک بررسی داشته باشیم …

شومیز چیست ؟! | مقاله شومیز لمه | وب سایت دیریمیس

شومیز چیست ؟!

امروزه لباس های شومیز طرفداره زیادی دارن . کلمه شومیز (Chemise) یک واژه فرانسوی هست. و در واقع این لباس ، همون لباس مردانه جلو بازه.که حالا به شکل لباس زنانه جلو باز دکمه دار دوخته میشه. شومیز ها پیراهن های مخصوص بانوان هستن .

لمه چیست ؟!

اگر بخوایم در مورد پارچه لمه با هم صحبت کنیم باید بگیم که پارچه لمه یکی از معروف‌ ترین پارچه‌ های لباس مجلسی هست.که طرفدار های زیادی داره. همین طور که به خصوص در دوخت لباس مجلسی استفاده میشه. پارچه لمه یک نوع پارچه کشی هست. که برای دوخت لباس های رسمی استفاده میشه. و حتی برای دوخت مانتو مجلسی ، دامن ، پیراهن و … هم از این پارچه لمه استفاده میشه .

مانتو لمه

همون طور که در بالا هم اشاره کردیم.یکی از انواع لباس که با پارچه لمه دوخته میشه مانتو لمه هست. که اکثرا ریز بافت هستن. و همین موضوع باعث شده که خیلی دوست داشتنی و جذاب باشه. این مدل مانتو ذر چند ماه آخر سال و سال جدیدطرفدار زیادی داره.

بهترین پارچه لمه

ویژگی های پارچه لمه

اگر بخوایم از ویژگی های منحصر به فرد پارچه لمه بگیم.باید لیست بلند بالایی رو برای تو دوست خوبم ارائه بدیم. اما لازمه که بهترین این ویژگی ها رو بدونی.تا بتونی در انتخاب لباست دقت کنی.
مخصوصا اگر بخوای لباسی با جنس لمه بخری ، باید کیفیت و جنس لباست رو به خوبی کنترل کنی. پس لازمه
ویژگی های پارچه لمه رو به خوبی بشناسی !

 • ضخامت خوب و مناسب
 • بدون نیاز به آستر
 • نداشتن آبرفت
 • نداشتن رنگ پریدگی
 • مناسب برای لباس مجلسی
 • لختی و شکل گیری متناسب با بدن شما
 • مناسب برای تمامی اندام ها
 • رنگ بندی متنوع
 • لطافت منحصر به فرد
 • بدون نیاز به اتو
  و …

اگر می خوای که شومیز لمه خودت رو با بهترین رنگ ست کنی مقاله های زیر رو حتما بخون !

ضخامت خوب و مناسب -بدون نیاز به آستر !

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های پارچه لمه داره ضخامت خوب اونه. این ویژگی می تونه پوشش کاملی برای بدن ایجاد کنه. و همین موضوع باعث شده که نیازی به اضافه کردن آستر نباشه. که باعث میشه موقع دوخت لباس خیالمون راحت باشه. و شرایط راحت‌ تری رو برای افراد هم فراهم کنه .

پارچه لمه پارچه بدون آبرفت

لمه ، پارچه بدون آبرفت

همون طور که در بالا هم خدمت تو دوست خوبم توضیح دادم لمه یک پارچه بدون آبرفت هست.
حال این که خیلی از افراد ممکنه این موضوع رو درک نکرده باشن. و یا این که لباسشون آبرفت داشته. این اتفاق این موضوع رو می رسونه.که در هنگام خرید به ویژگی های لباس خوب دقت نکردن . این که در خرید لباسی با پارچه لمه به چه نکاتی باید دقت کنیم موضوعی هست که در جلوتر حتما بررسی خواهیم کرد.

اما باید به تو دوست خوبم بگم که لمه یک پارچه بدون آبرفت هست. می تونی انتخاب بسیار مناسبی برای لباس مجلسی تو باشه. چه پیراهن و چه مانتو مجلسی. پارچه لمه به تو انتخاب های بی نظیری میده که می تونی توی نوع پوشش خودت از اون ها استفاده کنی !

یک لباس همیشه آماده !

لباس های با پارچه لمه بدون نیاز به اتو کشی هستن . خیلی راحت می تونید که بدون اتوکشی از این لباس استفاده کنید. و سریعا با لباس مجلسی شیک خودتون ، به سمت مهمانی مورد نظر خودتون برید .

پارچه لمه مناسب تمام اندام ها

شومیز لمه مناسب برای تمامی اندام ها

همیشه خیلی از افراد هستن که همیشه نگران سایز لباس در تن خودشون هستن. اما در مورد این لباس خیالت راحت باشه . این پارچه به صورت کاملا لخت هست. به صورت کامل اندام شما رو پوشش میده. و متناسب با اندام شما شکل می گیره.

برای انتخاب شومیز لمه به چه نکاتی باید دقت کنیم ؟

همون طور که خدمت تو دوست خوبم گفتم ، پارچه به کار رفته در شومیز لمه ، پارچه ای کشی هست. پس باید به این موضوع خیلی دقت کنید که در هنگام کشیده شدن لباس شما نباید آسیب ببینه. برای سنجش این موضوع ، قسمتی از لباس رو با اجازه فروشنده بکشید. دقت کنید که لباس باید به حال اول خودش برگرده. در غیر این صورت به تعریف نابه جای فروشنده توجه نکنید !

چروک شدن شومیز لمه رو امتجان کن !

همون طور که می دونی.و با هم این موضوع رو در بالای مقاله هم بررسی کردیم …
لمه یک پارچه ای هست که نیازی به اتو کشیدن نداره ! پس خیلی حواستون باشه. چرا که خیلی از لمه ها به دلیل کیفیت پایینی که دارند.به سرعت حالت اصلی لباس رو به سرعت از دست میدن. یا حتی به سرعت چروک میشن. این ها همگی نشون دهنده این موضوع هستن که پارچه اون شومیز ، جنس خوبی نداره.

برای بررسی جنس شومیز لمه ی تو راهکاری هست. باید برای چند ثانیه پارچه اون رو در دست مچاله کنی. و بعد ببینی کهگه لباس حالت اولیه خودش رو داره یا نه. در غیر این صورت انتخابت رو عوض کن ! حتی اگر تنها برای چند ثانیه هم لباس چروک شد !
پس به این شکل اگر چروک نشد، از پارچه استفاده‌ شده در شومیز لمه کاملا مطمئن میشید .

لباس رو حتما پرو کن !

دل روسو (Del Russo) متخصص و کارشناس مد در عصر مدرن میگه که خیلی از خانم ها زمان تنها به خرید به مدل و اندازه لباس نگاه می‌کنن. و بدون آنکه بخوان اون رو پرو کنند آن را می‌خرن ! ما خانم ها باید سعی کنیم لباس‌هایی رو انتخاب کنیم که قابل پرو کردن باشه.

خیلی از خانم ها با دیدن لباسی زیبا هیجانی میشن. سپس به سرعت اون لباس رو می خرن !

بعد از پرو لباس تحرک داشته باش !

این که در زمان خرید لباس تنها اون رو بپوشیم و در جلوی آیینه خودمون رو بررسی کنیم کافی نیست. یکی از نکاتی که توی همین مقاله در مورد شومیز لمه گفتیم. و خصوصیاتی که پارچه لمه باید داشته باشه.این موضوعه. پارچه لمه باید حالت پذیر باشه. این موضوع رو باید به خوبی بررسی کنید.

زمانی که لباس رو پرو کردی باید تحرک داشته باشی. و حالت پذیزی لباس رو توی تنت بررسی کنی. کمی با لباس قدم بزن و راحتی اون لباس رو چک کن . دست های خودت رو حرکت بده . به صورتی که حالت پذیری پارچه پارچه لمه رو به خوبی حس کنی !

۸.  تمام جزئیات لباس رو چک کن !

در زمان خرید باید تمام جزئیات لباس رو چک کنی ! زیپ ، دکمه ها و …  که می تونن می تونن عاملی برای آسیب رسوندن به لباس های تو باشن.

این موضوع رو هم اضافه کنم باید نگاه کنید که درز‌ های شومیز لمه و یا هر لباسی که قصد خرید اون رو دارید باید کاملا انعطاف پذیر باشه تا از آسیب دیدن به اون لباس جلوگیری بشه .

اگر دوست داری که شومیز لمه خودت رو با بهترین رنگ انتخاب کنی مقاله های زیر رو بخون !

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن