چی بپوشیم ؟!

لباس رسمی زنانه | تفاوت لباس رسمی با غیر رسمی در سال ۲۰۲۲

لباس رسمی زنانه

هر خانمی برای برخی از مجالس و مراسم‌ها نیاز پیدا میکند که از لباس‌های رسمی و سنگین استفاده کند. اما برخی از خانم‌ها استفاده از لباس‌های رسمی را به عنوان پوشش همیشگی انجام میدهند و سعی میکنند همیشه تیپ‌ و استایل رسمی داشته باشند.

تفاوت لباس رسمی و غیر رسمی زنانه چیست؟

هر مکانی، لباس مخصوص خود را دارد. به عبارتی شما نمیتوانید همان لباس‌هایی که در خانه یا در جمع دوستانه میپوشید را برای جشن عروسی هم بپوشید. پس طبیعتا تغییری در ظاهر و نحوه لباس پوشیدن‌تان باید وجود داشته باشد. منظور از لباس‌های غیر رسمی، لباس‌هایی هستند که شما احساس راحتی میکنید. همان لباسی که در خانه، باشگاه یا جمع دوستان میپوشید میتوانند به عنوان لباس غیر رسمی تلقی شوند. اما منظور از لباس‌های رسمی، لباس‌هایی هستند که شما در آن ممکن است راحت نباشید اما به خاطر آن مهمانی یا مجلسی که دعوت هستید، مجبور هستید که بپوشید.

بسیاری از ما وقتی صحبت از لباس و استایل رسمی میشود، به کت و شلوار فکر میکنیم اما باید بگم که بجز کت و شلوار، لباس های رسمی دیگری هم هستند که میتوانید در مراسم‌های رسمی بپوشید.

شاید تیپ‌های نیمه رسمی هم شنیده باشید. در واقع لباس‌های نیمه رسمی به لباسی گفته میشود که هم برای مجالس‌های رسمی و هم غیر رسمی میتوانید بپوشید. خانم‌های زیادی از لباس نیمه رسمی استفاده میکنند که در همه جا بپوشند. یکی از جاهایی که میتوانید تیپ نیمه رسمی داشته باشید، زمانی است که میخواهید با دوستان صمیمی خود به یک رستوران یا جاهای دیگر بروید.

نمونه‌هایی از لباس رسمی زنانه شامل:

۱- لباس رسمی زنانه کوکتل:

اگر به یک مهمانی کوچک دعوت هستید انتخاب لباس‌های رسمی کوکتل میتواند برای شما مناسب باشد. اندازه این لباس تا زانوی شما میباشد که میتوانید با پوشیدن کفش پاشنه بلند استایلی شیک و رسمی داشته باشید.

 

۲- لباس رسمی زنانه Black Tie:

این لباس‌ها نمونه دیگر از لباس‌های رسمی هستند. در واقع لباس‌هایی بلند هستند که اندازه آن‌ها تا روی زمین میرسد. اگر به دنبال استایل رسمی شیک هستید، انتخاب این لباس میتواند گزینه خوبی باشد.

 

۳- لباس رسمی زنانه White Tie:

معمولا از لباس‌های رسمی White Tie در مهمانی‌های بزرگ یا مراسم سلطنتی استفاده میشود. بنابراین اگر مهمانی که دعوت هستید آنچنان بزرگ و مهم نیست، پیشنهاد میکنم از لباس رسمی دیگری استفاده کنید.

 

تا اینجا سعی کردیم شما را با لباس‌های رسمی و غیر رسمی آشنا کنیم و همچنین نمونه‌هایی از لباس رسمی زنانه را به شما معرفی کنیم. در ادامه میخواهیم نکاتی را ذکر کنیم تا کمک کند استایل رسمی و شیکی داشته باشید.

 

 

نکاتی که در استایل لباس رسمی زنانه باید بدانید:

  • از لباس‌هایی استفاده کنید که رنگ و جنس پارچه رسمی داشته باشند. مثلا فرض کنید که به یک مهمانی دعوت هستید و میخواهید استایل رسمی داشته باشید. اگر از کت و شلوار زرد رنگ بپوشید، پوشش شما رسمی بودنش را از دست میدهد. یا اگر لباس‌هایی بپوشید که جنس پارچه براقی دارند، دیگر نمیتوانیم اسم رسمی بودن روی آن بگذاریم. پس هنگام انتخاب لباس سعی کنید از رنگ‌ها و جنس‌های رسمی استفاده کنید.
  • از اکسسوری‌های مناسب استفاده کنید. برای اینکه استایل رسمی داشته باشید، سعی کنید از اکسسوری فانتزی استفاده نکنید. به جای آن میتوانید از اکسسوری‌های ظریف مثل ساعت مچی، گوشواره میخی یا دستبند استفاده کنید. البته مراقب باشید بیش از اندازه استفاده نکنید زیرا زیاده روی در هر چیز میتواند تاثیر بدی در استایل شما داشته باشد.
  • از لباس‌های تنگ و چسبان یا گشاد دوری کنید. هر لباسی که نسبت به سایز اندام‌تان بیش از حد تنگ یا گشاد باشد، شما را از حالت رسمی خارج میکند. از لباس‌های رسمی استفاده کنید که فیت اندام‌تان باشد.
  • از آرایش‌های غلیظ در استایل رسمی استفاده نکنید.

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

لباس رسمی زنانه

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن