لباس عروس

مدل لباس فرمالیته شیک در سال ۲۰۲۲

مدل لباس فرمالیته شیک دارای انواع مختلفی میباشد. شاید اسم فرمالیته را در مورد عروسی زیاد شنیده باشید اما چیزی در مورد آن ندانید. در واقع کلمه فرمالیته را در موارد مختلفی مثل لباس فرمالیته، آرایشگاه فرمالیته، آتلیه فرمالیته به کار میبرند. در این مقاله سعی داریم ابتدا به تعریف فرمالیته بپردایم سپس به مزایای داشتن روز فرمالیته در عروسی اشاره میکنیم. اگر علاقه مند هستید که با اصطلاح فرمالیته آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید:

فرمالیته چیست؟

به بیان ساده فرمالیته یعنی چیزی که واقعی یا رسمی نباشد. در واقع فرمالیته در عروسی به این صورت است که شما یک روز را قبل از عروسی مشخص میکنید. و در آن روز عروس و داماد به آرایشگاه میروند و دقیقا مثل روز عروسی، لباس عروس و دامادشان را میپوشند و کارهای فیلم‌برداری و عکس گرفتن‌شان را در آن روز انجام میدهند. این کار مزیت های زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

برخی افراد به جای اینکه اصطلاح فرمالیته را به کار ببرند، از اصطلاح عروسی تشریفاتی استفاده میکنند. پس اگر جایی این اصطلاحات به گوش‌تان خورد بدانید که همه یک معنی را میدهند.

حالا که با اصطلاح فرمالیته عروسی آشنا شدید، بهتر است با مزیت‌های آن هم آشنا شوید تا به درک بهتری نسبت به این موضوع برسید.

مزیت های داشتن روز فرمالیته در عروسی چیست؟

۱- باعث کمتر شدن استرس عروس و داماد میشود:

در روز عروسی، عروس و داماد دچار استرس زیادی هستند زیرا باید همه کارهای عروسی را در یک روز انجام بدهند مثل آرایش، عکاسی و رسم و رسومات دیگری که هر قشری دارد. بنابراین اگر روز فرمالیته داشته باشید، میتوانید عکاسی و فیلم برداری خود را در یک روز خاص مشخص کنید و با خیالی راحت کارهای خود را انجام دهید.

 

۲- نداشتن دغدغه آب و هوا در روز عروسی:

یکی دیگر از مزیت‌هایی که فرمالیته دارد این است که خیال‌تان از آب و هوا راحت میباشد. در روز عروسی ممکن است هوا بارانی یا برفی باشد و نتوانید به راحتی عکس دلخواه خود را بگیرید. بنابراین میتوانید قبل از عروسی روزی را که هوای مناسبی دارد، انتخاب کنید و برای عکاسی و فیلم برداری اقدام کنید.

 

۳- داشتن فرصت کافی برای عکاسی:

در روز عروسی ممکن است اتفاقات زیادی بیفتد که نگرانی شما را بیشتر کند. مراسم عروسی برای هر کس فقط یک بار رخ میدهد و فقط عکس‌ها و فیلم‌های عروسی برای آن‌ها باقی میماند. بنابراین انتخاب روز فرمالیته در عروسی میتواند به شما کمک کند تا فرصت کافی برای عکاسی خود داشته باشید.

 

۴- داشتن انتخاب بیشتر برای عکاسی:

شاید در روز عروسی خود آن قدر فرصت کافی نداشته باشید که محل فیلم برداری خود را انتخاب کنید. اما در روز فرمالیته عروسی میتوانید با ارامش کامل هر مکانی را که دوست دارید برای عکاسی و فیلم برداری انتخاب کنید.

ممکن است جایی که برای عکس گرفتن انتخاب میکنید چندین ساعت با محل عروسی شما فاصله داشته باشد و در روز عروسی نتوانید به آنجا بروید. اما با برگزاری مراسم فرمالیته به تمام کارهای خود میتوانید برسید و روز عروسی شادی را سپری کنید.

 

در روز فرمالیته عروسی، لباس اصلی را بپوشیم یا لباس جداگانه تهیه کنیم؟

یکی از دغدغه‌هایی که عروس و داماد در روز فرمالیته عروسی دارند، اینه که نمی‌دانند لباس روز عروسی‌شان را بپوشند یا یک لباس جدید بپوشند.

روز عروسی معمولا یکی از مهم ترین روزها برای هر عروس و داماد میباشد. بنابراین باید مراقب باشید که هیچ چیزی باعث ناراحتی شما در آن روز نشود.

در مراسم فرمالیته عروسی چون میخواهید کارهای فیلم برداری خود را انجام دهید، طبیعتا باید ژست‌های متفاوتی را برای عکاسی تجربه کنید. پس احتمال کثیف شدن لباس یا حتی پاره شدن آن وجود دارد. بنابراین سعی کنید در روز فرمالیته لباس جداگانه‌ای را برای پوشیدن انتخاب کنید تا لباس اصلی شما کثیف نشود.

 

لباس فرمالیته چه رنگی بپوشیم؟

لباس هایی که در روز فرمالیته انتخاب میکنید، بسیار مهم است زیرا تا سال‌های زیادی آن عکس‌ها را قرار است ببینید. پس به رنگ لباس خود توجه زیادی کنید. معمولا برای عروسی یا مراسم فرمالیته عروسی، از رنگ‌های شاد استفاده میکنند بنابراین اگر میخواهید برای عکاسی و فیلم برداری از لباس جدیدی استفاده کنید، بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کنید.

در ادامه میتوانید نمونه هایی از مدل لباس فرمالیته شیک را ببینید:

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

مدل لباس فرمالیته شیک

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن