چی بپوشیم ؟!

مدل لباس مجلسی قدیمی

مدل لباس مجلسی قدیمی جز یپراهن های مجلسی آنیتک محسوب می شوند که با گذشت زمان و ترجیحات عصر جدید از مد افتاده اند. در بعضی از موارد نیز این مدل لباس مجلسی جدید نیز به دلیل طراحی خاص از مدل های به روز محسوب می شوند یا این که مانند مدل لباس قدیمی ایرانی  به گذشت چندین سال دوباره وارد دنیای مد و پوشاک می شوند.

در هر دوره از زمان مردم با توجه به اقتضای زمان خود آداب و طراحی خاص برای پوشاک خود داشتند. ممکن است شما مدل لباس مجلسی به سبک قدیمی را داشته باشید و با تغییر مدل لباس مجلسی می توانید طراحی آن را تغییر داده و از آن استفاده کنید. در این مطلب از سایت مزون آنلاین دریمیس شما را با انواع گوناگون این نوع لباس مجلسی آشنا می کنیم.

تصاویر مدلهای قدیمی لباس مجلسی

مدل لباس مجلسی انگلیسی قدیمی

مدل لباس مجلسی فرانسوی قدیمی

مدل لباس مجلسی قدیمی ایرانی

مدل لباس مجلسی بلند قدیمی

مدل لباس مجلسی قدیمی شیک

مدل لباس مجلسی بلند 2021

مدل لباس مجلسی قدیم

مدل لباس مجلسی قدیمی فرانسوی

مدل لباس مجلسی سبک قدیمی

مدل لباس های قدیمی فرانسوی

مدل لباس مجلسی فرانسوی قدیمی

در حال حاضر فرانسویان کمتر از لباس های مجلسی سنتی و قدیمی استفاده می کنند و بیشتر طفدار مدل های امروزی هستند. در گذتشه نوع لباس پوشیدن با توجه به آداب و رسوم هر منطقه ای متفاوت بود. به عنوان مثال دختران منطقه آلزاس از یک یپراهن سفید با دامن سفید و با آرایش موی ساده و سیاه استفاده می کردند.

مدل لباس های قدیمی فرانسوی جز کلاسیک ترین لباس هاست که هیچ گاه از مد نمی افتد. مردم فرانسه همواره به خوش پوشی معروف هستند و اصل خوش پوشی آن ها ساده پوشی آن هاست. به عنوان مثال شومیز از پیراهن های مجلسی بین آنان است که با دامن و بوت آن ها را ست می کنند.

مدل لباس مجلسی انگلیسی قدیمی

در انگلیس استفاده از مدل لباس مجلسی بلند قدیمی از قدیم االایام مرسوم بوده است. امروزه نیز مدل لباس مجلسی بلند ۲۰۲۱ یکی از لباس شب های معروف در بین خانم هاست که موجب جذابیت آن ها می شود. جنس این مدل لباس های مجلسی قدیمی از بهترین پارچه هاست. قسمت پایین تنه این مدل از نوع کلوش و پرنسسی است که این مدل هیچ گاه از مد نمی افتد. دربعضی از موارد قسمت بالاتنه یا پایین تنه را از جنس پارچه دیگر مانند دانتل یا گیپور طراحی می کردند.

مقاله پیشنهادی: مدل لباس مجلسی دخترانه بلند

مدل لباس مجلسی قدیمی ایرانی

در قدیم زنان برای پوشیدن و خرید لباس مجلسی به آداب و رسوم منطقه خود توجه می کردند. امروزه نیز بعصی از خانم ها برای این که پوشش متفاوت داشته باشند از این مدل لباس های مجلسی قدیمی استفاده می کنند. در این میان مدل لباس کردی، مدل لباس خراسانی، مدل لباس بندری و مدل لباس های بختیاری نمونه ای از لباس های محلی است.

مدل لباس مجلسی هر منطقه از ایران نماد فرهنگ مردم آن منطقه است که با توجه به آب و هوای آن منطقه و پیشینه تاریخی آن مدل لباس قدیمی ایرانی را طراحی می کردند. هرکدام از این نوع لباس های سنتی جذابیت و زیبایی خودشان را دارد.

چگونه با لباس های قدیمی لباس جدید درست کنیم؟

شاید ممکن است که لباس مجلسی را در کمد لباس خود داشته باشید که زیاد از آن استفاده نکرده اید و  با گذشت چندین سال مدل آن قدیمی شده است؛ یا این که شما اقدام به خرید لباس مجلسی دست دوم کرده اید و قصد دارید با تغییر مدل لباس مجلسی قدیمی آن را به روز تر کنید.در ادامه به شما چند راهکار ساده پیشنهاد می دهیم.

تزئین مدل لباس مجلسی قدیم با گیپور

گیپور را پارچه های با قدمت زیاد است که از قدیم مورد توجه طراحان لباس بوده است و از آن برای تزئین لباس مجلسی در بالاتنه یا پایین تنه لباس استفاده می کنند. مدل لباس مجلسی با گیپور قدیمی مدلی است که شما را به یک شخص شیک پوش در مراسم تبدیل می کند.

تبدیل دامن به لباس مجلسی

اگر دامن شما از نوع بلند است می توانید قد آن را کوتاه کرده و چند چین در آن ایجاد کنید. اگر دامن تان کوتاه است می توانید آن را با اضافه کردن نوار پارچه ای بلندتر کنید. می توان از پارچه ای به رنگ و جنس دیگر برای بلندتر کردن دامن استفاده کرد.

خرید و قیمت لباس مجلسی دخترانه و زنانه ۲۰۲۱

به طور کلی داشتن یک لباس شب شیک و جدید برای خانم های خوش پوش بسیار مهم است. امروزه مانند قدیم دیگر تفاوت آن چنانی بین لباس های مجلسی زنانه و دخترانه (لباس های گشاد و طرح دار مخصوص زنان بوده) نیست.  

در این مطلب شما را با مدل لباس مجلسی فرانسوی، انگلیسی، ایرانی، بلند و با گیپور قدیمی آشنا شدید. در صورتی که شما قصد خرید لباس مجلسی می توانید به مزون آنلاین دریمیس به عنوان “ مزون لباس مجلسی ” مراجعه کنید.

بسیارمتشکریم که تا پایان مقاله ” مدل لباس مجلسی قدیمی” با ما همراه بودید. در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

منبع: Pinterest

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن