چی بپوشیم ؟!لباس عروس

ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس چیست؟

ژپون لباس عروس به بخشی از دامن لباس عروس گفته می شود که دارای فنر بوده و با هدف پف دار کردن و پفی کردن دامن لباس از آن استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که دوخت ژپون لباس عروس بچه، دنباله دار، اسکارلت و کودک نیاز به مهارت و تخصص بالای دارد. در واقع به این قسمت پیراهن عروس، دامن فنردار می گویند که موجب خوش فرمی و خوش حالتی لباس می شود. در ادامه از این مطلب از سایت مزون آنلاین دریمیس شما را با انواع ژپون لباس مجلسی و عروس آشنا می کنیم.

ژپون لباس عروس چیست

ژپون لباس عروس اسکارلت یا پرنسسی

به طور کلی لباس عروس پرنسسی یا اسکارلت دارای دامن های پف دار با میران پف زیاد است که موجب ایجاد استایل زیبا و فوق العاده در عروس خانم ها می شود. با توجه به این که میزان پف دامن زیاد است، شما باید از ژپونی استفاده کنید که دارای سه لایه فنر است.

نوع قرار گیری فنرها به این صورت است که فنر اول در بالای دامن و کمی پایین تر از کمر قرار می گیرد، فنر دوم در نزدیکی زانو و آخرین فنر در پایین دامن است. اگر علاقه دارید تا پف دامن بیشتر دیده شود می توانید از ژپون های استفاده کنید که فنر اول آن نزدیک تر به کمرتان باشد.

ژپون لباس عروس اسکارلت

ژپون مناسب برای لباس عروس های فیت تا پایین کمر و دامن پفی

در این مدل لباس عروس جدید، بالا تنه لباس تا کمی پایین تر از کمر حالت فیت و چسبیده به بدن داشته و دامن آن نیز در قسمت پایین کمر حالت پف کرده به خود می گیرد. ژپون آن باید از قسمت بالایی آن روی شکم و کمر بچسبد و باید دامن گشاد و چین داری داشته باشد.

استفاده از این نوع ژپون با پف دار کردن لباس عروس به بهترین شکل دیده می شود و همچنین برای افزودن حات پفی بیشتر، به قسمت پایین دامن یک یا دو ردیف فنر اضافه می کنند.

ژپون لباس عروس پرنسسی

ژپون برای لباس عروس مدل ماهی یا پری دریایی

اگر شما دوست دارید که از مدل لباس عروس ماهی جدید استفاده کنید، اصلا از ژپون فنردار استفاده نکنید زیرا این نوع ترکیب اصلا به درد هم نمی خورند. میان پف دامن کاملا به سلیقه شما بستگی دارد که انواع حالت های آن را گفته ایم:

  • کم پف دار بودن دامن لباس عروس دم ماهی: در این حالت شما می توانید از چند لایه تور زیر دامن لباس عروس استفاده کنید.
  • زیاد پف دار کردن لباس عروس پری دریایی: از ژپونی استفاده کنید که مدل آن تا زیر زانوها ساده باشد و تنها از یک لایه پارچه حریری و نازک دوخته شده و از زیر زانو به بعد حالت پف دار داشته و این نوع ترکیب موجب جذابیت بیشتر لباس می شود.

ژپون لباس عروس ماهی

ژپون لباس عروس دنباله دار و A-LINE

مدل لباس A-LINE تا بالای کمر فیت بوده و دامن آن پف دار است. دامن لباس از روی کمر حالت پف دار است. نوع ژپون مناسب برای این نوع که دارای دامن حریر و نازک و چین دار است، با دو ردیف فنر، یکی در بالای زانو و دیگری در پایین دامن است، استفاده می شود. این نوع ژپون دو فنره موجب دیده شدن بهتر پف دامن می شود.

ژپون لباس عروس دنباله دار

بهترین اندازه برای ژپون لباس عروس

در زمان پرو و خرید لباس عروس حتما توجه به کمر ژپون داشته باشید. زیرا تنگ و گشاد بودن آن موجب ایجاد دردسرهای فراوان در شب عروسی تان می شود. کمر آن باید به گونه ای باشد که شما در آن احساس راحتی کنید.

مناسب ترین اندازه قد ژپون لباس عروس

اندازه قد ژپون نیز نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. اگر بلند باشد به زیر پایتان رفته و موجب زمین خوردن شما می شود و اگر کوتاه باشد، دامن لباس زیر آن رفته و خط فنر ژپون دیده می شود و موجب کاهش زیبایی لباس تان می شود. در واقع اندازه استاندارد و نرمال آن تا استخوان مچ پاست.

انواع ژپون لباس عروس

دیده نشدن ژپون لباس عروس از روس لباس عروس!

به هیچ ژپون شما نباید از روی دامن دیده شود. برای این منظور حتما از خیاط تان بخواهید که روی ژپون لباس تان را دو لایه تور بدهد تا خط فنر از روی لباس دیده نشود. خیلی از مزون ها این موضوع را نادیده می گیرند. ولی ما کاملا باید هوشمندانه عمل کنید و بدانید پولی که برای خرید یا اجاره لباس عروس می دهید، شامل ژپون نیز بوده و خیاط باید حتما کار خود را به درستی انجام دهد.

مشخصات بهترین ژپون لباس عروس

مشخصات فنر ژپون لباس عروس

قبل از انتخاب لباس تان، باید تحرکاتی را که در مراسم عروسی تان می خواهید، انجام دهید را یک بار با لباس عروس و ژپون آن امتحان کنید و توجه به این نکات در زمان انتخاب ژپون ضروری است:

  1.  فنر ژپون نباید بیش از حد ضخیم و محکم باشد که در زمان شستن شما روی صندلی موجب پاره شدن دامن لباس تان شود.
  2. فنر ژپون نباید بیش از حد نرم و ظریف باشد، زیرا حالت پف به لباس تان نمی دهد و موجب کاهش زیبایی لباس تان می شود.
  3. فنرهای نارک و نرم نیز موجب گیر کردن جلوی پایتان شده و همچنین باعث اذیت و آزار در زمان راه رفتن می شود.

ژپون لباس عروس بچه گانه

آموزش دوخت ژپون لباس عروس

دوخت ژپون برای لباس عروس کار هر شخصی نیست و نیاز به مهارت زیادی دارد. برای دوخت آن باید خیاط حتما طبق پف مد نظر شما پیش رود. ژپون لباس عروس بچه گانه و کودک بیشتر از نوع فنردار بوده و برای دوخت آن از پارچه های توری مخصوص آهاری که برای ژپون قابل استفاده است، تهیه می شود.

دوخت ژپون لباس عروس

اگر قصد دارید که لباس مدور باشد باید حتما از فنر مخصوص زیر دامن استفاده کنید. پایین دامن باید با گشادی مورد نظر شما در حالت باز و مدور یک اندازه بوده و بالای ژپون به اندازه دلخواه چین داشته باشد. این دامن ۲ طبقه می باشد و در تکه بالایی درزها را دوبل کرده تا از بین آن ها فنر به راحتی عبور کند. قبل از این کار باید قطعه طبقه دوم را به دامن وصل کنید و در این قسمت توری که دوخته می شود باید ۳ برابر عرض پای دامن باشد که موجب ایجاد چین زیبایی در آن شود.

در این مطلب شما را با یک بخش مهم از لباس عروس اشنا کردیم. انواع ژپون لباس عروس کودک و بچه، دنباله دار، اسکارلت و مجلسی را توضیح دادیم. در ضمن خرید و قیمت ژپون لباس عروس کار آسان و ارزانی است. شما با خرید لباس عروس از مزون آنلاین دریمیس ژپون مناسب لباس تان را به صورت رایگان دریافت می کنید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن