چی بپوشیم ؟!

کفش راحتی زنانه | ویژگی های یک کفش راحتی خوب ۲۰۲۲

کفش راحتی زنانه

کفش  راحتی زنانه یکی از مدل کفش‌هایی است که همه خانم‌ها طرفدارش هستند. هیچ خانمی دوست ندارد در مهمانی‌ها یا مکان‌هایی که قرار است مدت طولانی سپری کند، کفش‌هایی بپوشد که احساس ناراحتی داشته باشد.

پا قلب دوم انسان است بنابراین برای حفظ سلامتی باید به خوبی از آن نگهداری شود. اگر می‌خواهید همیشه سلامت باشید و بدنی سالم داشته باشید، در انتخاب کفش دقت کنید و از کفش‌های استاندارد استفاده کنید.

البته در همه جا نمی‌توان از کفش‌های راحتی استفاده کرد و هر مکانی کفش مخصوص خودش را دارد اما می‌توانید از مدل‌های راحتی مناسب برای همان مکان استفاده کنید یا حتی می‌توانید سایزش را به گونه‌ای انتخاب کنید که برای شما تنگ نباشد تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

ویژگی هایی که یک کفش راحتی زنانه باید داشته باشد، چیست؟

۱- سبک باشد:

شما در طول روز فعالیت‌های زیادی را باید انجام دهید. به عنوان مثال برای خرید، پیاده روی، رفتن به محیط کار، مدرسه، دانشگاه و… قرار است مدت طولانی کفش را در پای خود تحمل کنید. پس نباید از کفش‌های سنگین استفاده کنید.

بنابراین اگر به دنبال کفش راحتی هستید به سراغ کفشی بروید که سبک باشد.

 

 

۲- مستحکم و مقاوم باشد:

کفش‌های راحتی از دسته کفش‌هایی هستند که بیشترین استفاده را برای شما دارند. پس باید کفشی را انتخاب کنید که در برابر استفاده طولانی مدت و زیاد خراب نشوند و دوام خوبی داشته باشند.

برخی کفش‌ها را قرار نیست که همیشه بپوشید و فقط در مکان‌های خاص مثل مهمانی‌ها و مجالس رسمی می‌پوشید اما کفش‌های راحتی را باید هر روز بپوشید و استفاده کنید. پس کفشی بهتر است که دوام خوبی داشته باشد.

 

۳- پا باید نفس بکشد:

زمانی که پا مدت طولانی در کفش بماند، باعث می‌شود عرق کند و یا حتی تاول بزند. در واقع نمی‌تواند در جریان هوا قرار بگیرد. کفشی را انتخاب کنید که خیلی برای شما تنگ نباشد تا در آن هوا به خوبی جریان داشته باشد.

برای اینکار می‌توانید کفش‌هایی را انتخاب کنید که دارای سوراخ‌هایی است که می‌تواند هوا را به خوبی جریان دهد.

 

زیره کفش راحتی زنانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

۱- سنگین نباشد:

مواد تشکیل دهنده زیره کفش راحتی باید سبک باشد. زیرا هنگام راه رفتن وزن زیادی را باید تحمل کند بنابراین نباید کفشی را انتخاب کنیم که باعث ایجاد خستگی شود.

اگر به دنبال زیره کفش سبک هستید من به شما مدل EVA را پیشنهاد می‌کنم که جزو سبک ترین زیره‌ها محسوب می‌شود.

 

۲- کفش راحتی زنانه باید با دوام باشد:

زیره کفش دقیقا جایی است که روی زمین کشیده می‌شود و در معرض ساییدگی بیشتری قرار می‌گیرد. بنابراین باید کفشی را انتخاب کنید که زیره آن محکم باشد و در برابر ضربه یا راه رفتن طولانی ساییده نشود.

 

۳- نرم و انعطاف پذیر و ضربه گیر باشد:

حتما در مورد نیروی جاذبه زمین اطلاع دارید. در واقع شما وقتی با راه رفتن خود به زمین نیرویی وارد می‌کنید، زمین هم با همان اندازه به شما نیرو وارد می‌کند. این نیرو دقیقا به پا و کمر شما وارد می‌شود. اگر کفشی که می‌پوشید ضربه گیر نباشد بیشتر فشار وارده به کمر یا پای شما منتقل می‌شود و باعث آسیب دیدن شما می‌شود.

 

۴- دارای عایق حرارتی مناسبی باشد:

همانطور که می‌دانید زیره کفش راحتی زنانه آخرین لایه‌ محسوب می‌شود و در برابر سرما یا گرما از پای ما محافظت می‌کند. بنابراین باید کفشی را انتخاب کنیم که دارای عایق حرارتی خوبی در برابر فصول مختلف سال باشد.

 

نتیجه گیری:

این روزها کفش راحتی زنانه بسیار اهمیت پیدا کرده است زیرا بیشترین کاربرد را دارد. اگر شما هم به دنبال کفش راحتی با جنس خوب هستید پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید و حتما بخوانید.

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

کفش راحتی زنانه

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن